Анатолій Луценко заявив про безпосередню участь Росії у «справі Ґонгадзе»

Суспільство20 квітня 20157520

Політичний експерт Анатолій Луценко вважає, що в сьогоднішніх умовах знайти істину в питанні вбивства журналіста практично неможливо

«З 1998 року я працював в Адміністрації Леоніда Кучми. Я так само особисто був знайомий з Георгієм. Зараз знайти правду у вбивстві Гонгадзе достатньо важко, тому що справа не одного разу закривалася, а через деякий час відновлювалася знову. Вбивство журналіста, багато в чому, політизоване, плюс - у ньому замішані розвідувальні служби. Зараз важко зрозуміти, де істина - хто конкретно виступив в ролі замовника», - заявив Анатолій Луценко, повідомляє Еспресо.TV.
 
Політолог вважає, що пошуки істини в справі Гонгадзе надзвичайно ускладнені тим фактом, що багатьох безпосередніх учасників процесу, а також керівників правоохоронних органів того часу, сьогодні немає в живих.
 
«З виконавцями в деякій мірі ситуація зрозуміла. Окремих людей, які щось знали або могли бути якось пов'язані з убивством Гонгадзе – вже нема серед живих (як серед виконавців, так і серед координаторів)», - нагадав експерт.
 
Анатолій Луценко вважає, що серйозним чином пролити світло на історію з убивством Георгія Гонгадзе міг колишній міністр внутрішніх справ України Юрій Кравченко, однак він вчинив самогубство або був убитий.
 
Експерт також вважає за необхідне, щоб правоохоронні органи провели всебічне розслідування діяльності Миколи Мельниченка. На думку експерта, це може допомогти відповісти на багато питань у справі Гонгадзе.
 
«Правоохоронні органи досі всерйоз не взялися за майора Мельниченка. Ймовірно тому, що його діяльність була під патронатом російських спецслужб. До того ж, вони, під час президентства Януковича, вочевидь, керували СБУ і контррозвідкою. Хто ж тоді заарештував би Мельниченка?», – задається питанням Луценко.
 
Політичний експерт вважає також, що Росія брала безпосередню участь у справі Гонгадзе.
 
Луценко нагадав під час президентства Кучми Україною, зокрема – Володимиром Горбуліним, проводилася прозахідна політика, спрямовану на рух до НАТО:  «Думаю, якби не вбивство Гонгадзе, то Україна давно б стала країною-членом НАТО. Леонід Кучма, будучи президентом, мав достатньо важелів впливу на парламент, і саме екс-президент серйозно вплинув на прийняття Закону "Про Раду національної безпеки і оборони України", в якому чітко сказано, що серед наших пріоритетів - євроатлантична інтеграція».
 
Політолог зазначив, що одним з результатів «касетного скандалу» стала поява Віктора Медведчука на посаді глави Адміністрації президента: «Після «касетного скандалу» і всіх негативних наслідків відбувся певний розворот у бік РФ, особливо в останній рік президентства Кучми. Леонід Данилович, напевно, розумів, що на чолі його Адміністрації перебував агент впливу».
 
Анатолій Луценко також заявив, що вбивство Гонгадзе було організованою спецоперацією, активну участь у якій брали зовнішні сили.
 
«Вбивство Гонгадзе було організовано. Допускаю, що в українських спецслужб не було можливості чи готовності протистояти цій серйозній операції ззовні. Цілком можливо, що вбивство було зроблене під «плівки», бо вони якраз і послужили одним з інструментів реалізації всього ланцюжка операції. Не виключено, що вбивство скоїли вже після отримання «плівок», - вважає експерт.
 
Нагадаємо, що сьогодні в Апеляційному суді Києва розглядається апеляція на вирок Олексію Пукачу, засудженого за вбивство Георгія Гонгадзе.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук