Садовий прокоментував ініціативу запровадити християнську етику в школах
Міський голова Львова Андрій Садовий прокоментував звернення депутатів Львівської міськради до Міністерства освіти і науки (МОН) України з проханням запровадити обов’язкові уроки християнської етики у всіх школах країни.
Коментуючи під час брифінгу 7 травня звернення львівських депутатів до МОН Андрій Садовий заявив, що рішення про запровадження обов’язкових уроків християнської етики у школах мали б приймати самостійно місцеві громади.
«Ми живемо у християнському місті. Україна — держава, що має багато національностей, які проживають у мирі і злагоді. Ми повинні мати повагу один до одного. Я не вбачаю нічого поганого, коли люди мають можливість більше пізнати. Але кожна громада самостійно приймає рішення», – сказав, зокрема, Андрій Садовий.
З опублікованого прес-службою ЛМР коментаря міського голови не зрозуміло, чи підтримує Садовий запровадження саме обов’язкових уроків християнської етики. У більшості львівських шкіл, нагадаємо, уже викладають християнську етику, але як факультативний предмет, який учні можуть за бажання і не вивчати.
У коментарі ZAXID.NET Андрій Садовий трохи ширше пояснив свою позицію, хоч і уник прямої відповіді на питання про запровадження обов’язкових уроків християнської етики у львівських школах.
«Як батько і як міський голова я підтримую вивчення християнської етики у школах. Але це дуже делікатне питання, вплив на яке мали б мати насамперед батьки, ті ж таки батьківські комітети у школах. Зрештою, місцеві органи влади не можуть запроваджувати обов’язкові навчальні предмети, лише рекоментувати якісь факультативні заняття, оскільки це прерогатива Міносвіти, – сказав Андрій Садовий. – Але я б хотів, щоб звернення депутатів Львівської міськради до МОН спричинило ширшу суспільну дискусію з цього питання за участі освітян, батьків та представників інших міст».
Нагадаємо, що за звернення до МОН з проханням запровадити християнську етику обов’язковим предметом у всіх школах, ініціатором якого став предстаник фракції ВО «Свобода» Тарас Гупало, проголосували 36 із 64 депутатів Львівської міськради. Звернення підтримали представники усіх представлених у Львівські міськраді фракцій. Сам Садовий не голосував за це звернення.
Результати опитування львів'ян на сайті ZAXID.NET свідчать, що лише третина наших читачів підтримують ідею обов'язкових уроків християнської етики.
Нагадаємо, християнську етику як факультативний предмет в українських школах почали вивчати з 2005 року. До цього, в 1992 році, у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях рішеннями органів місцевого самоврядування було введено експериментальний предмет за вибором «Основи християнської моралі».