Андрій Садовий звернувся до львів’ян з приводу трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі

«Жоден інвестор не готовий інвестувати в рекультивацію сміттєзвалища»

СуспільствоОрися Шиян, 31 травня 201670500
Андрій Садовий звернувся до львів’ян з приводу трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі

Міський голова Львова Андрій Садовий звернувся до львів’ян з приводу трагедії на Грибовицькому сміттєзвалищі. У своєму традиційному відеозверненні він підняв питання подальшої долі Збиранки.

За словами Андрія Садового, всі пропозиції, які отримувала міська влада щодо вирішення проблемного питання сміттєзвалища, не передбачали рекультивації Грибовицького полігону, а це найдорожчий елемент проекту. Більше половини таких пропозицій, за словами мера, були від фірм, які не мали жодного досвіду реалізації подібних проектів. А іноземні компанії відразу втрачали інтерес в інвестиціях після ознайомлення з львівськими тарифами на вивіз сміття, які в десятки разів нижчі за європейські.

Щодо пошуку нової ділянки в області для розміщення такого об’єкту, то дослідивши протягом останніх років 18 можливих ділянок, міські чиновники зіштовхувались зі спротивом місцевих громад, або штучними перепонами з боку політиків.

Тому міська рада єдиним виходом бачить співпрацю з Європейським інвестиційним банком. Кілька місяців тому було досягнуто домовленості з цим банком щодо рекультивації Грибовицького сміттєзвалища та будівництва заводу з глибинної переробки сміття. Співпраця здійснюється в рамках урядової угоди і Львів потрапив до переліку міст, де здійснюватиметься такий проект під державні гарантії.

Експерти Європейського банку розробили передпроектну оцінку, яка зараз на затвердженні в Міністерстві регіонального розвитку та будівництва.

«В понеділок та вівторок я мав розмову з Прем’єр-міністром, віце-прем’єр-міністром та наполіг на якнайшвидшому проходженні усіх процедур в Кабміні. Ми маємо досвід співпраці з потужними європейськими інституціями і знаємо, що така співпраця – це надійно і це високий рівень інженерної та фінансової експертизи. А це дуже важливо, коли мова йде про інвестиції такого масштабу», ― додав Садовий.

Андрій Садовий зазначив, що зараз громаді важливо об’єднатись і підтримати ті родини, які сьогодні опинились в біді.

«Робота рятувальника – це важка і небезпечна праця. Місто зі своєї сторони допоможе сім’ям всіма необхідними засобами», ― додав міський голова Львова. 

Нагадамо, сьогодні під час брифінгу Андрій Садовий заявив, що на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища потрібно 600 млн грн. Такі гроші Львів може отримати лише від Європейського інвестиційного банку. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук