Антиукраїнський вірус – на карантин!

БлогиНаталія Піпа , 24 березня 1941 1
Наталія Піпа
народна депутатка України, фракція «Голос»

Не лише коронавірус б'є по українцях. Деякі народні обранці намагаються поширювати ще й «антиукраїнський вірус». Найсвіжіша історія – спроба народного депутата Бужанського протягнути через Гуманітарний комітет черговий абсурдний законопроєкт.

Про що йдеться в цьому законопроєкті?

Відповідно до закону «Про повну загальну середню освіту» з 1 вересня цього року російськомовні школи мають перейти на нові навчальні плани українською мовою. Що означає адаптацію учнів до життя в українському суспільстві і, відповідно, рівність прав усіх учнів держави Україна.

Проте, деякі депутати вирішили, що потрібно відкласти такий перехід ще на три роки (до 2023 року), а відповідні «фантазії» вилили у законопроєкт №2362 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державною мовою в закладах освіти».

Зауважу, що пан Бужанський апелює до нібито утиску російськомовних в Україні. Але разом з тим не вбачає жодного утиску у нещодавньому внесенні Російською Федерацією зміни до своєї конституції щодо визнання українців та білорусів «носіями російської мови» і надання їм російського громадянства за спрощеною процедурою.

Хронологія «блукань» законопроекту Бужанського

5 березня профільний Комітет з питань освіти, науки та інновацій розглядав цей законопроєкт. Під час обговорення я була категорично за відхилення цієї ганебної ініціативи (як і всіх подібних спроб проштовхнути до Парламенту законопроєкти, що посилюють позиції російської мови). Загалом, ситуація склалася таким чином, що п'ять членів комітету хотіли відхилити законопроект, а шість – передати його на розгляд Гуманітарного комітету, що в результаті і зробили.

Розгляд на Гуманітарному комітеті було заплановано на травень. Ми з колегами по фракції пильнували і тримали це питання на контролі. Як то кажуть, «ніщо не віщувало біди». Але, на наш подив, абсолютно несподівано ганебний законопроєкт з'явився у порядку денному засідання Гуманітарного комітету на 18 березня!

Очевидно, хтось вирішив, що саме зараз, під час карантину, і відповідно, обмеження доступу до Верховної ради освітян (які категорично проти цього законопроєкту), журналістів, експертів, небайдужої громадськості – ідеальні умови, щоб негайного і без зайвого опору розглянути питання російської мови в українських школах.

Крім того, час був вибраний не просто так ще й тому, що частина депутатів працювали на округах, тому не могли бути присутніми фізично. Але добре, що сучасні технології дозволили мені приєднатися онлайн. Разом з фракцією Голос ми відстояли перенесення розгляду цього питання.

Чому насправді розгляд перенести з травня на «терміново»?

Я надіслала звернення Голові Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики з вимогою надати обгрунтоване пояснення, чим насправді було зумовлене таке перенесення і чим зумовлені, на мій погляд, нелогічні дії Голови Комітету. Який, з одного боку – пропонує відкласти розгляд цього законопроєкту до травня, а з іншого – пояснює нагальність розгляду в березні тим, що починається підготовка до освітнього процесу і треба готувати підручники. Тобто, суперечить своїм же словам.

Крім того, я надіслала запит до Міністерства освіти і науки для отримання роз'яснення щодо підготовки до навчального процесу. За отриманою інформацією процес з підготовки друку підручників на наступний навчальний рік вже розпочався, підручники українською мовою – замовлено.

Також у поясненні МОНу йдеться про те, що, якщо доведеться змінювати навчальні плани і друкувати якусь серію підручників російською мовою – це додаткові витрати для бюджету країни.

Але особисто я найгіршим вважаю удар не лише по економіці країни, а передусім по державності України! Для мене принципово – не допустити російської мови в українських школах! Крім того, перехід на навчання українською дозволить учням швидше влитися в українське суспільство і стати повноцінними членами цього суспільства. Попереду на них чекає навчання у вищих навчальних закладах, і для них буде кращим, якщо володітимуть українською мовою на належному рівні.

Я вважаю огидним той факт, що шість років триває війна, а деякі депутати не соромляться своєю проросійською риторикою підвищувати градус у суспільстві і намагаються нахабно розвалювати нашу державу зсередини.

Цього разу завдяки небайдужим колегам вдалося блокувати небезпечну ініціативу і відкласти розгляд чергового абсурдного законопроєкту, але боротьба триває.

Тому, особисто триматиму це питання на контролі. Реваншисти не піднімуть голови!

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук