Арсеній Яценюк відзвітував про 100 днів діяльності уряду

Арсеній Яценюк відзвітував про 100 днів діяльності уряду
фото 24 канал
Арсеній Яценюк відзвітувався про 100 днів діяльності уряду

Свою доповідь він почав з обіцянки, що президент, Верховна Рада і Кабінет міністрів будуть діяти як єдине ціле.

«Як далі буде працювати українська влада? Як глава уряду хочу заявити: президент, парламент і уряд будуть діяти як єдине ціле», - заявив він і зазначив, що мільйони українців очікують реальних змін, і ці зміни лежать у площині єдності і політичної відповідальності за те, за що люди стояли на Майдані і за що зараз воюють тисячі добровольців.

«Уряд і далі буде приймати непопулярні рішення. Ми і далі будемо йти на непопулярні дії, яким в короткостроковій перспективі ніхто не буде аплодувати... Ці таблетки будуть кислі, дуже гіркі, але їх потрібно використовувати, щоб наш організм української економіки був здоровий», - заявив він.

Кабмін очікує, що пільгами на оплату тарифів за енергоносії скористається близько 30% населення України.

«Сьогодні повністю перейти на економічно обґрунтовані тарифи неможливо... Ми підняли тарифи для населення на ряд енергетичних продуктів. Урядом також прийнято рішення про введення компенсацій... Після прийняття відповідної постанови уряду ми очікуємо, що покриємо пільгами близько 4,5 млн домогосподарств України. Це близько 30% населення», - заявив Яценюк.

Що стосується виплат по народженню дитини та інших соцвиплат, то, за словами Яценюка, в тій ситуації, в якій перебувала Україна, коли приймалися відповідні рішення, за європейською практикою треба було б на 50% скоротити зарплати і прибрати всі пільги. Але це, за словами прем’єр-міністра, викликало б шок у людей.

Тому, як зазначив прем'єр, уряд прийняв рішення встановити податки для багатих громадян України, скоротити витрати на держоргани і заморозити підвищення соцвиплат.

За словами прем'єра, за останніх сто днів було скорочено кількість чиновників на 25 тис. осіб. Також, за його словами, скоротилися видатки державного бюджету, залишилося фінансування тільки захищених статей.

Глава уряду повідомив, що за перші сто днів роботи нового уряду, попри падіння імпорту в Україні на 20%, надходження від митниці у доларовому еквіваленті зросли на 13%. Він також зазначив, що незважаючи на те, що в травні доходи від акцизів на алкоголь та тютюн зросли на 40%, а від нафтопродутків додатково було отримано 2 млрд грн., уряд прогнозує, що цього року ВВП України впаде на 5%.

Прем’єр-міністр заявив, що покращився механізм відшкодування поточного ПДВ, яке здійснюється в автоматичному режимі.

«За останні 2 місяці відшкодували ПДВ на 11 млрд грн. Відшкодування поточного ПДВ здійснюється в автоматичному режимі», - заявив Яценюк і додав, що на сьогоднішній день влада на загал обмежена в кредитному ресурсі для української економіки. З початку 2014 р. громадяни України зняли з депозитних рахунків 70 млрд грн.

«Від початку року ми втратили 20% депозитів... Українцями було знято загалом 70 млрд грн», - сказав Яценюк і пояснив, що чим більше НБУ дає рефінансування, тим більший тиск на курс гривні, чим менше НБУ дає рефінансування, тим менше банки можуть видати кредитів.

Проте, за словами прем'єра, в останні дні ситуація покращилася: «За останні 10 днів люди почали повертати кошти в банківську систему. Приріст невеликий - 0,4%».

Незважаючи на обмеженість в кредитних коштах влада за час російської агресії витратила 10,5 млрд грн. на потреби національної безпеки і оборони.

«В цілому Україна витратила 10,5 млрд грн. на потреби національної безпеки і оборони», - відзвітував прем’єр-міністр і нагадав, що 6,7 млрд грн. було витрачено на потреби оборони, Нацгвардії, Держприкордонслужби та МВС.

Арсенія Яценюка обурило, що у час російської агресії, коли фактично триває неоголошена війна проти України, знайшлися люди причетні до крадіжки коштів, виділених на армію.

«Всі, хто причетний до крадіжки бюджетних коштів, виділених на армію, будуть притягнуті до відповідальності. Всі винні понесуть таку відповідальність... Тривають службові розслідування», - запевнив Яценюк.

Він зазначив, що стосовно заступника міністра оборони триває службове розслідування, однак поки що не знайдено підтверджень про факти корупції.

«Органи прокуратури притягнуто до розслідування. Все буде виключно по закону! Ми притягнемо до відповідальності всіх, хто причетний до нецільового використання коштів, виділених на армію», - заявив Яценюк.

Яценюк також повідомив, що станом на 4 червня 2014 р. на армію перераховано 217,8 млн від громадян та юридичних осіб, а з бюджету лише на закупівлю БТР виділено 600 млн грн.

Для того щоби обмежити рівень корупції прем’єр-міністр закликав Раду прийняти закон про Національне антикорупційне бюро.

«Внизу як брали гроші, так і беруть, хабарі як носили, так і носять... Завдання номер один - прийняти закон про Національне антикорупційне бюро», - зазначив Яценюк і додав, що для успішної боротьби з корупцією парламент повинен внести зміни в закон про міліцію і прийняти у новій редакції закон про прокуратуру.

«Без посадок нічого не вийде. Народ повинен побачити, що за вчинення злочину настає відповідальність», - заявив Яценюк.

Підсумовуючи прем’єр-міністр наголосив, що на його думку одним з основних досягнень роботи нинішнього Кабміну, є те, що Україна все-таки вистояла в умовах військової агресії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук