«Атласджет Україна» та «ЮТейр-Україна» попросили Росію дозволити їм польоти
До теми
Прес-служба Федерального агентства повітряного транспорту РФ (Росавіація)заявила про те, що отримала листи від двох українських компаній з проханням дозволити їм польоти між українськими та російськими містами, не зважаючи на санкції, які запровадила Росія після рішення Державної авіаційної служби України про заборону польотів всіх російських авіакомпаній до України.
«Не зважаючи на те, що українська сторона ініціювала припинення повітряного сполучення, до Росавіації надійшов лист від ТОВ «Авіакомпанія «Атласджет України» з проханням про відкриття в зимовий сезон навігації 2015/2016 рр. рейсів за трьома маршрутами: Київ-Москва, Одеса-Москва і Київ-Санкт-Петербург. Примітно те, що авіакомпанія планує отримати дозвіл Росавіації, посилаючись на «давні родинні та соціально-економічні зв'язки між громадянами України та Росії», а також на те, що «виникла гостра необхідність організації прямого авіаційного сполучення в інтересах громадян двох країн. Також з проханням відкрити польоти в зимовий сезон за маршрутами Київ-Москва і Львів-Москва звернулося ТОВ «Авіакомпанія« ЮТейр-Україна », - йдеться в повідомленні прес-служби.
В Росавіації називають рішення України «заполітизованим» та стверджують, що розділяють такі підходи до авіасполучення між країнами, які зазначені в проханнях компаній. Саме тому російське агентство направило в Державіаслужбу України листа з пропозицією провести перемовини у «будь-якому зручному для української сторони місці».
«Федеральне агентство повітряного транспорту розраховує на те, що прагматичні пропозиції самих українських авіакомпаній запанують над політизованими рішеннями», - написано в повідомленні.
Нагадаємо, уряд України 25 вересня 2015 року ухвалив рішення про заборону польотів всіх російських авіакомпаній до України. Заборонено також транзитні польоти російських авіакомпаній через повітряний простір України. Це рішення є наступним кроком після рішення РНБО про застосування економічних санкцій проти Росії, що було ухвалене 2 вересня і введене в дію указом президента 16 вересня.
У свою чергу, вже 28 вересня, міністерство транспорту Російської Федерації доручило Федеральному агентству повітряного транспорту надіслати авіакомпаніям України повідомлення про припинення дозволу на використання повітряного простору Росії з 25 жовтня. Це була дзеркальна відповідь на повідомлення Державіаслужби України.