Авіаконструктор з Чернівців хоче на власноруч збудованому літаку долетіти до Австралії

Креслення майстер дістав з Інтернету і дещо додав від себе

Авіаконструктор з Чернівців хоче на власноруч збудованому літаку долетіти до Австралії
фото АСС
Дерев’яного літака власноруч майструє аматор-літакобудівник Леонід Ковальчук

Перелетіти з України до Австралії на власноруч збудованому літаку мріє авіаконструктор-аматор з Чернівців. Нині він збудував вже трете повітряне судно – точну копію моделі першого у світі спортивного літака. Його оригінал створив 1925-го року англійський конструктор, повідомив «5 канал».

Авіамоделюванням 58-річний Леонід Ковальчук захоплювається змалку, чоловік власноруч склав не один аероплан.

Нині чернівчанин заходився відтворювати копію легенди британської цивільної авіації – першого у світі спортивного літака. Його 1925-го року створив англійський конструктор Джеффрі де Хевіленд. Нині Ковальчук завершує роботу над своїм аеропланом, за створення якого взявся ще 15 років тому.

«Лишилось обтягти два крила, хвіст повністю готовий, всі прилади є. Я маю право зробити усе, що б хотілось аби було краще. Оригінальні елерони (аеродинамічні органи управління – ред.) на цьому літаку – на нижньому крилі, я їх переставив на верхнє крило. Застосовую дизельний двигун – Опель-астра. Напевне, уперше в Україні», – розповів Леонід Ковальчук.

Леонід Ковальчук у майстерні, фото Максима Козменка

Цей літак авіатор відтворює заради власної мрії. На ньому хоче здійснити переліт з України до Австралії. Повітряну подорож запланував на 2025 рік. Після того, як зареєструє судно і здійснить випробувальний політ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук