Автоматичне відшкодування ПДВ - перше серйозне випробування владі, - Порошенко
З 1 січня 2011 року ПДВ, за Податковим кодексом, має відшкодовуватися в автоматичному режимі. Якщо з 1 січня економіка не буде отримувати ПДВ автоматично, це зруйнує український експорт, створить надзвичайні ризики для фінансової системи, і банківської системи в тому числі. Про це 25 грудня під час ток-шоу «Шустер Live» голова ради Національного банку України Петро Порошенко.
П.Порошенко заявив: "Це право влади і президента пропонувати податкову реформу, і їх відповідальність, щоб досягнути поставленої мети. Податкова реформа проведена, її якість не берусь обговорювати. Проте, якщо автоматичного відшкодування не буде, Державна податкова адміністрація зробить дуже погану послугу президенту, коаліції. Всі вони стають відповідальними, щоб мета податкової реформи була виконана, бо без цього стабільності не досягнеш".
За словами П.Порошенка, попередньому голові Нацбанку вдалося зберегти стабільність банківської системи і національної валюти у дуже непростих обставинах. Сьогодні загроз стабільності національної валюти немає, бо стабільно поповнюються рахунки НБУ і золотовалютні резерви.
Проте ризики гривні – це ризики української економіки. "Бюджетні показники до першого читання, і в остаточному варіанті державного бюджету суттєво не відрізняються, окрім дефіцит платіжного і торгівельного балансу, який різко погіршився", - зазначив він.
"Ми мали кілька термінів, коли публічно було обіцяно, що з ПДВ буде порядок: 1 травня, 1 вересня. Потім пояснювали, що питання не вирішене тому, що не закриті податкові діри, бо міфічні бюрократи, хабарники, лжепідприємці тягнуть на себе цей податок, що крихтами збирається виробничниками, – прокоментував Порошенко. - Далі відступати нікуди. Відшкодування ПДВ в автоматичному режимі - це перше серйозне випробування владі".
П.Порошенко зазначив, що державний борг представляють як такий, що не перевищує 40% ВВП. "Але сюди забули включити боргові зобов’язання по ПДВ, по заощадженням громадян в Ощадбанку. Якщо порахувати все, що забули, рівень державного боргу перевищить критичні 60%. Обслуговування державного боргу на сьогодні становить 25% доходів бюджету. Ми припливли, якщо не робити реформи, що будуть стимулювати економіку".