Автор фотокниги «Через війну. Погляд волонтера» хоче видати ще одну збірку

Її презентували на Форумі видавців

СуспільствоІрина Панчишин, 18 вересня 2017, 19:32 376 0

На 24 Форумі видавців у Львові презентували фотокнигу «Через війну. Погляд волонтера». Це результат трирічної роботи команди соціального волонтерського проекту «Коли закінчиться війна…». Фотобаза проекту складає понад три терабайти пам’яті, декілька десятків тисяч файлів, з яких лише частина побачила світ.

Андрій Верхогляд шукає себе у фотокнизі Дмитра Муравського. Тут Андрій сидить в околиці авдіївської промзони. Автор приєднався до бійців, коли ті якраз забирали тіла вбитих на «нулі».

«Він був близько з нами, він був поряд з нами, він бачив те, що відчуваємо ми і завдяки цим фотографіям він передав те, що ми бачили, те що ми відчуваємо», – розповів командир роти 72 бригади ЗСУ Андрій Верхогляд.

Фотокнига наче збірник відчуттів, розповідають військові. Гортаючи її сторінки, переносишся у ті ж руїни, ліси чи окопи. Кожен момент на фото переживають знову.

«Це досить таки мужній, як на мене, вчинок, тому що це потрібно, щоб люди знали, що до цього часу йде війна і гинуть хлопці і що ми до цього часу воюємо за нашу землю і даємо гідний відпір ворогу», – каже командир штормової роти ДК «Правий сектор» Дмитро Коцюбайло.

Автор книги військовий фотограф-волонтер та бізнесмен Дмитро Муравський. Світлини збирав більш як три роки. Каже, вони як діти ‒ неможливо вибрати для себе одну найкращу.

«Кожна фотографія, як я вже казав, несе якусь історію, якісь переживання і неможливо сказати, що ця більше, ця менше. За кожною з них стоїть зазвичай такі драматичні події і вона по-своєму цінна», – поділився автор.

Книга поділена на кілька циклів. Тут фото від Революції гідності і аж до літа 2017-го. Світлини пояснює текст. Для упорядників збірки було чимало роботи. Адже довелося перебрати три терабайти фотографій.

«Підібрано було із декількох тисяч 750 фотографій і вже з 750 фотографій перебирали до 253. Дуже важко», – пригадав один із упорядників книги Ярослав Павловський.

Фотокнигу презентуватимуть містами України. Невдовзі вийде наклад й англійською мовою. Автор хоче видати ще одну збірку.

«Я дуже надіюсь, однозначно хочу поїхати, або коли ми звільнимо Донецьк, я хочу подивитися ще раз на це місто, на міста з іншої сторони і намагатися заспокоїти своє серце, що це все було не даремно», – додав автор книги Дмитро Муравський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук