Заступник мера Львова заявив, що уряд має врегулювати питання пільг для пенсіонерів у маршрутках

Уряд наполягає на безкоштовному проїзді для пенсіонерів, але уже понад два роки не дає на це грошей

З 20 січня приватні перевізники Львівщини запровадили платний проїзд для пенсіонерів

Постанова Кабміну 1993 року, якою передбачений пільговий проїзд пенсіонерів у громадському транспорті, не відповідає чинному законодавству, тому уряд має врегулювати це питання законодавчо, а також повернутись до компенсації витрат компаніям-перевізникам, особливо приватним. Про це під час брифінгу 1 лютого заявив заступник мера Львова Сергій Бабак.

Як зазначив Сергій Бабак, напередодні було оприлюднено відповідь Мінсоцполітики на запит ІА ZIK, у якій міністерство посилається на постанову Кабінету міністрів 1993 року, якою визначено, що пенсіонери мають право на безоплатний проїзд у громадському транспорті. Нагадаємо, що з 20 січня приватні компанії-перевізники вимагають у Львові повної оплати проїзду пенсіонерами. Тим часом АТП-1, яке належить Львівській міськраді, продовжує возити пенсіонерів безкоштовно.

«Ця відповідь Мінсоцполітики протирічить закону України про державні соціальні стандарти і соціальні гарантії, який прийнятий у 2000 році. Ст. 19 закону передбачає, що пільги щодо оплати транспортних послуг визначаються виключно законами України. Прикінцеве положення закону пише, що Кабмін у шестимісячний термін після набрання чинності законом має привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього закону. Що ми маємо? У 1993 році постанова Кабміну про пільги, 2000 рік – закон, який каже, що тільки законом регулюються пільги. Минуло 18 років. Кабмін мав або внести пенсіонерів до закону, або анулювати свою постанову», – наголосив Бабак.

Він також зазначив, що відповідь Мінсоцполітики протирічить роз’ясненню Мінюсту, у якому вказано, що у випадку суперечності підзаконного акту (постанова, – ред.) нормам закону слід керуватися законом, оскільки він має вищу юридичну силу.

«Мінсоцполітики навело в листі перший пункт постанови Кабміну. Але якщо вони вважають, що ця постанова чинна, то тоді вона ж передбачає, що Міністерство фінансів має передбачати гроші на компенсацію безоплатного проїзду пенсіонерів. А кошти на відшкодування в державному бюджеті не передбачають з 2016 року. 18 років постанова Кабміну не приводиться у відповідність до чинного законодавства і протирічить позиції Мінюсту, закону і Конституції України», – сказав Бабак.

Компенсувати ж перевізникам безкоштовний проїзд пенсіонерів з міського бюджету, за словами Бабака, ЛМР не в змозі. Він зазначив, що у Львові є близько 140 тис. пільговиків, з них 92 тис. – пенсіонерів. За підрахунками Бабака, на компенсацію перевізникам безкоштовного проїзду пенсіонерів з міського бюджету щороку потрібно виділяти близько 338 млн грн, а на всіх пільговиків – 511 млн грн.

«338 млн грн – це ремонт 400 ліфтів або п’яти вулиць таких, як Замарстинівська. Це десятки нових автобусів, трамваїв і тролейбусів. Як вчиняти? Ми будемо проїжджати ці кошти і нічого не будувати? Зупинимо ремонти? Але ж мешканці, які платять податки, мають право на хороші дороги, відремонтовані ліфти та інші речі», – зазначив заступник мера.

Разом з тим, на запитання журналістів про те, яке рішення прийматиме мерія, аби врегулювати ситуацію з пільговим проїздом пенсіонерів, Бабак не дав чіткої відповіді. Він наголосив, що питання пільг слід врегулювати на державному, а не на місцевому рівні.

Нагадаємо, з 20 січня приватні перевізники Львівщини запровадили повну оплату за проїзд для пенсіонерів за віком як у міських, так і в приміських та міжміських маршрутках. Натомість директор комунального перевізника АТП-1 Орест Хамула запевнив ZAXID.NET, що в міських комунальних автобусах проїзд для пенсіонерів залишиться безкоштовним. Комунальне АТП-1 обслуговує маршрути №1А, 2А, 3А, 4А, 5А, 6А, 9, 10, 16, 20, 28, 29, 32, 37, 45, 46, 47а, 55, 56, експрес-маршрут з АС «Західної» та нічні.

Додамо, що вже понад півроку, з 1 липня 2017 року, у приміських та міжміських маршрутках, за наказом Львівської ОДА, діяла 50-відсоткова оплата проїзду для пенсіонерів за віком. Натомість у міських маршрутках всі пільговики, серед них і пенсіонери, досі їздили безкоштовно. Разом з тим, з 2016 року держава припинила відшкодовувати кошти за пільгові перевезення пасажирів у міському громадському транспорті.

Нагадаємо, з 18 грудня 2017 року вартість проїзду в міських автобусах Львова зросла з 4 до 5 грн.

P.S. Уже після публікації цієї новини прес-служба Львівської міськради поширила офіційний коментар Сергія Бабака, з якого випливає, що мерія підтримує збереження безкоштовного проїзду для пенсіонерів у всьому громадському транспорті.

«Позиція міста чітка і однозначна - пенсіонери не мають можливості платити за проїзд. Держава повинна гарантувати їм право безкоштовного проїзду. Комунальний перевізник возить і буде возити пенсіонерів безкоштовно. Приватні перевізники повинні також надавати пенсіонерам цю послугу безкоштовно. Якщо виникають конфлікти, просимо пенсіонерів звертатись в Укртрансбезпеку з інформацією про час та маршрут. Наша позиція чітка – безкоштовний проїзд для пенсіонерів», – сказав Сергій Бабак, заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук