Бальцерович порівняв Порошенка зі Стівом Джобсом і Біллом Гейтсом

СуспільствоОстап Левчич, 30 травня 20165660
Бальцерович порівняв Порошенка зі Стівом Джобсом і Біллом Гейтсом

Для того, щоб послабити вплив олігархів на ситуацію в країні, треба усунути привілеї для них.

Про це в інтерв'ю ЛІГА.net сказав польський економіст і політик, представник президента України в Кабінеті міністрів Лешек Бальцерович.

"Головні проблеми відомі: необхідність стабілізації держбюджету шляхом скорочення витрат, які в Україні просто величезні. Податки, тіньова економіка. Необхідний незалежний центральний банк – думаю, там є досить сильна команда. Ми бачимо початок процесу санації банків", - сказав він.

"Хороша економіка - це приватна економіка, приватний сектор, але в рамках, в умовах конкуренції, без привілеїв і монополій. Чим Польща відрізняється? Тим, що ми з самого початку усунули більшість монополій. І завдяки радикальної лібералізації ми не допустили вознесіння олігархів", - заявив Бальцерович.

На питання, що робити з олігархатом, він додав: "Потрібно насамперед подивитися, де залишилися привілеї. Усунення привілеїв - правильний шлях. При цьому потрібен комплексний підхід".

На його думку те, що олігархи тісно вплетені в політичне поле України - це результат відсутності радикальних реформ раніше. "Але, я повторю, треба подивитися, які привілеї залишилися. Усунути ці згубні можливості - вірний шлях до перемоги над феноменом олігархії. Дуже важливо, щоб доходи в економіці складалися саме в рамках конкуренції", - підкреслив він.

На репліку про те, що Порошенко теж олігарх, Бальцерович відповів: "Для мене приклад олігарха полягає в тому, що людина отримує великий маєток шляхом політичних зв'язків і користується цим майном. І мені здається, що ця дефініція вживається в Україні занадто широко".

"У Польщі раніше теж говорили, що якщо хтось багатий, значить, він - олігарх. Стів Джобс - олігарх? Білл Гейтс - олігарх? Люди домоглися свого статку в рамках конкуренції і завдяки своїм талантам. З іншого боку, один з найбагатших людей планети - мексиканець Карлос Слім - отримав свій статок завдяки політичним зв'язкам і монополії ", - сказав він.

"Треба усунути монополію, усувати політичні зв'язки. При цьому треба зміцнювати конкуренцію", - додав Бальцерович.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук