Банки можуть виставити жорсткіші умови іпотечного кредитування, – експерт
«Тенденція на дедоларизацію ринку іпотечного кредитування населення намітилася ще восени минулого року, і зберігається в цьому році. Зі статистичних звітів Національного Банку видно скорочення темпів зростання обсягів кредитування населення в доларах. Однак, незважаючи на це, частка кредитів, виданих в іноземній валюті й, здебільшого, саме в доларах, на кінець 2007 року становила понад 80% у загальній масі. Я вважаю, що така серйозна перевага зберігатиметься ще кілька ближчих років, попри пропаганду гривневих кредитів», – прокоментував сьогодні, 17 березня, ZAXID.NET експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.
За словами експерта, очікувати, що банки підуть на різке збільшення ставок за доларовими кредитами проти гривневих, - не слід. «В останні два роки ставки за обома видами кредитів, хоч і не значно, але дешевшали. Треба констатувати, що ця тенденція продовжує своє існування», - заявив він.
О.Жолудь вважає можливим, що умови кредитування для нових позичальників, які звернуться за кредитами у цьому році, стануть жорсткішими. Що ж до діючих кредитних договорів, то, за його словами, «масового їх перегляду очікувати недоцільно. В окремих випадках банки можуть приймати такі рішення, якщо це записано в самих умовах договору, однак масовим явище стати не зможе».
Довідка ZAXID.NET
З початку цього року оглядачі фінансового ринку прогнозували, що банкіри активно переорієнтовуватимуть українських позичальників на кредитування в гривні, намагаючись пригальмувати темпи кредитування у доларах.
Фото з сайту novynar.com.ua