Банки не хочуть видавати кредити в доларах, - аналітик Олександр Сєдих
"Ми нещодавно провели комплексне дослідження ринку кредитів і виявили, що дуже багато банків зараз не видають кредитів фізичним особам у доларах", - прокоментував ZAXID.NET сьогодні, 17 березня, аналітик консалтингової компанії "Простобанк Консалтинг" Олександр Сєдих.
"Є кілька чинників, які призвели до цього. З одного боку, після іпотечної кризи в США, нашим банкам важко залучати долари з-закордону. Він є дорожчим, а доступ складний, - пояснив аналітик - З іншого боку, Національний банк України уже не перший рік намагається зменшити використання долара в банківській системі України. Завдяки зміні вимог до банків, які НБУ видав на початку цього року, їм стало не вигідно видавати доларові кредити на довгі терміни".
О.Сєдих додав, що у такий спосіб НБУ намагається стимулювати використання гривні у кредитуванні. "Проте в цьому році знову очікується висока інфляція. НБУ на початку року змушений був підвищити облікову ставку. Тому ми очікуємо, що умови кредитування в гривні погіршаться". Аналітик уточнив ZAXID.NET, що це може означати "подорожчання гривневих кредитів для позичальників".
Також аналітик "Простобанк Консалтинг" поінформував, що намітилася тенденція змін в умовах кредитування населення. "Ми бачимо, що великі банки, які раніше пропагували кредити терміном на 25-30 років, скорочують термін кредиту. Є банки, які готові давати зараз кредити лише на 10 років". О.Сєдих пояснив, що це теж випливає із політики НБУ: "Якщо буде відсіяна категорія ризикових клієнтів, а саме серед таких найбільше бажає взяти кредит на якомога довший термін, то зменшаться не лише ризики банків, але й обсяги кредитування в країні загалом. І це, за логікою, має гальмувати темпи інфляції".
З початку цього року оглядачі фінансового ринку прогнозували, що банкіри активно переорієнтовуватимуть українських позичальників на кредитування в гривні, намагаючись пригальмувати темпи кредитування у доларах.