Базам відпочинку в Україні дозволять працювати із 10 червня

МОЗ зобов'язалло персонал і відпочивальників на базах відпочинку дотримуватися низки правил і умов

Черговий етап послаблення карантину, який передбачає відкриття баз відпочинку, запланований на середу, 10 червня, повідомив на брифінгу в понеділок, 8 червня, міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

«Всі бази відпочинку зможуть функціонувати з дотриманням правил, встановлених Міністерством охорони здоров'я», - повідомив міністр.

Втім, він наголосив, що в Україні досі діє адаптивний карантин, тобто рішення щодо послаблення чи посилення карантинних заходів ухвалює влада регіону залежно від того, яка в конкретному регіоні епідеміологічна ситуація.

«Якщо є можливість переходу на наступний етап, тобто етап, який передбачає відкриття баз відпочинку, вони починають працювати», – уточнив Степанов.

Які правила роботи баз відпочинку і санаторіїв діятимуть через карантин

Ось основні правила, за якими дозволено працювати базам відпочинку, санаторіям, хостелам та іншим закладам тимчасового розміщення людей:

 • Рекомендовано впровадити онлайн-реєстрацію.
 • На рецепції персонал і відпочивальників повинен розділяти захисний екран.
 • Відпочивальникам і працівникам повинні вимірювати температуру безконтактним методом.
 • Працівникам мірятимуть температуру щоранку і тих, у кого вона вища за 37,2°, не допускатимуть до роботи. Також до роботи не допустять працівників із симптомами ГРВІ.
 • У місцях загального користування повинні бути антисептики та інформаційні матеріали про профілактику коронавірусу.
 • Персонал закладів повинен встановити спеціальні контейнери для використаних масок і серветок.
 • Відпочивальники поза номерами повинні дотримуватись півтораметрової дистанції та перебувати в масках чи респіраторах так, щоб вони закривали рот і ніс.
 • Адміністраціям баз відпочинку і санаторіїв рекомендують за можливості забезпечити харчування відпочивальників у номерах.
 • Адміністрації повинні забезпечити в туалетах (як загальних, так і розміщених у номерах) запаси рідкого мила, антисептиків і одноразових рушників.
 • Працівники повинні регулярно дезінфікувати усі поверхні у приміщеннях.
 • Шезлонги, ногомийки та інше пляжне обладнання повинне бути розміщене з дотриманням півтораметрової дистанції.
 • Людина з ознаками захворювання підлягає ізоляції, а за умови багатомісного розміщення ізоляції підлягають усі особи, що проживали з нею.

Повністю правила читайте у постанові головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.

Додамо, що за останню добу, станом на ранок 8 червня, в Україні зареєстрували 463 нових випадки заражень коронавірусом. Загалом від початку пандемії в Україні зафіксували понад 27 тис. хворих на цю хворобу. З них 797 людей померли, понад 12 тис. – одужали.

З 5 червня в Україні вкотре пом’якшили карантин, зокрема, дозволили ресторанам приймати відвідувачів усередині. Однак у сімох областях, а також у Києві, ресторани не відкрилися через велику кількість хворих на коронавірус.

Серед областей, де досі не можуть послабити карантин, є також Львівщина: тут не курсує приміський та міжміський транспорт і не можуть відкритися спортзали.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук