Білорусь розширила повноваження силовиків на випадок війни

СвітОльга Карабан, 19 червня 20142790

Білорусь розширила повноваження силовиків на випадок введення військового стану на фоні кризи в Україну і напередодні президентських виборів 2015 року.

Про це інформує Reuters.

«Нижня палата білоруського парламенту прийняла поправки до закону про воєнний стан, які передбачають, що військовий стан може бути введеним не тільки при виникненні воєнної загрози, а й у випадку посягань на конституційний лад Білорусі», – йдеться у повідомленні.

Передбачається, що військові зможуть застосовувати зброю під час придушення «групових порушень громадського порядку». Також закон вводить заборону на діяльність на час військового стану будь-яких ЗМІ, крім тих, вихід яких дозволений спеціальною постановою уряду.

«Закон почав розроблятися ще тоді, коли про масові протести в Україні і не чули. Проте події в Україні довели необхідність і своєчасність його підготовки», – повідомив міністр оборони Білорусі Юрій Жадобін.

У свою чергу, опозиція вважає, що приймаючи цей закон за рік до чергових виборів, влада намагається підстрахуватися від можливих протестів в умовах тривалої економічної кризи.

«Позаду у Лукашенка площа 2010 року, попереду – президентські вибори 2015. На півдні Україна, а на сході Росія. Влада не може опиратися на сильну економіку, тому повинна опиратися на посилення силового блоку», – розповів лідер Об'єднаної громадянської партії Анатолій Лебедько.

За білоруською конституцією, законопроект набере чинності після його ухвалення в другому читанні і схвалення президентом країни.
 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук