Білоруси готують конгрес за незалежність, щоб не допустити в країні донбаського сценарію

СвітВолодимир Пиріг, 29 вересня 20144980

У Білорусі в грудні відбудеться конгрес за незалежність через дії Росії щодо України, які містять небезпеку з боку Москви і для білоруського суверенітету.

Як повідомляє Deutsche Welle, у Мінську вже створено оргкомітет із проведення конгресу за незалежність Білорусі, до якого увійшли відомі в країні люди, що не входять ні в які політичні партії: письменник Володимир Орлов, академік Радим Горецький, професор Микола Савицький, голова Ради білоруської інтелігенції, кінорежисер Володимир Колос та інші. Очолила оргкомітет філолог і громадський діяч Олена Анісім.

За словами Анісім, те, що відбувається в Україні, не може не хвилювати громадськість, оскільки подібний розвиток подій не можна виключати і в Білорусі. Щоб уникнути гіршого, в суспільстві, за її словами, необхідно розпочати широкий діалог, якою бути країні завтра у зв'язку з виниклими викликами, які питання необхідно вирішити насамперед.

«Конгрес має зробити так, щоб наші сусіди на Сході не мали жодних ілюзій із приводу того, що тут усі лише сплять і бачать, як швидше приєднатися до Росії. Потрібно дати зрозуміти нашому східному сусідові, що просто так питання інкорпорації Білорусі до складу Росії вирішені не будуть, що тут цим намірам чинитиметься опір», – заявив кінорежисер Володимир Колос, співорганізатор конгресу.

Він також нагадав, що зараз «існує так звана Союзна держава Білорусі і Росії, хоч і ефемерна, але,  це сходинка до втрати незалежності».

Крім того, велику стурбованість організаторів конгресу викликає те, що білорусів просто відучують від рідної мови.

«Наша держава і наша система освіти просто зрадили білоруський народ, продовжуючи політику зі знищення білоруської мови, а значить, і на знищення ідентичності», – стверджує кінорежисер.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук