Білоруська православна церква припинила співслужіння з Константинополем

Підпорядкована Московському патріархату Білоруська православна церква обурена наміром Вселенського патріархату надати автокефалію православній церкві в Україні

СвітВолодимир Пиріг, 5 жовтня 201810301

Білоруська православна церква, що підпорядкована Московському патріархату, закликала патріарха Константинопольського Варфоломія переосмислити процес надання Україні томосу. Предстоятель БПЦ митрополит Мінський і Заславський Павло заявив, що Білоруська православна церква призупинила служіння з єпископатом Константинопольським.

Білоруський митрополит вважає, що розкол, спровокований рішенням Константинополя, може стати «найстрашнішою» подією.

«Наша заява складена таким чином, щоб закликати і патріарха Варфоломія, і Синод Константинопольської церкви переосмислити прийняті рішення і зробити все можливе, щоб дезавуювати або відкликати, зупинити цей процес, який сьогодні набирає чітких форм церковного розколу всього світового православ'я», – сказав митрополит Павло у п’ятницю, 5 жовтня, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».

Він наголосив, що така заява є спробою звернутися до патріарха Варфоломія призупинити процес, який «може призвести до розколу».

«Щоб якось протверезити гарячі голови, було ухвалене рішення призупинити наше служіння з єпископатом Константинопольським, призупинити нашу участь у всіх заходах, де головують представники Константинополя», – продовжив глава БПЦ і зазначив, що це «ще не розрив [стосунків з Вселенським патріархатом]».

Нагадаємо, що Українська православна церква Московського патріархату також призупинила співслужіння з Вселенським патріархатом через намір Вселенського патріарха Варфоломія надати українській православній церкві автокефалію.

Тим часом науковці оприлюднили український переклад обґрунтування приналежності України до Вселенського патріархату. У своїй праці Вселенський патріархат заявив, що ніколи не надавав права Московському патріархату долучити Київську митрополію до своєї канонічної юрисдикції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук