Біля Гавайських островів з’явиться найбільший у світі морський заповідник

СвітЮлія Поліковська, 27 серпня 20161880
Біля Гавайських островів з’явиться найбільший у світі морський заповідник

Президент США Барак Обама збільшив територію природоохоронної зони Національного морського пам’ятника Папаханаумокуакеа поблизу Гавайських островів більше, ніж у чотири рази. Відтак найбільший морський заповідник у світі досягне площі в 1,5 млн кв. м, повідомила Російська служба ВВС.

Заповідник Папаханаумокуакеа був заснований попередником Обами на президентському посту Джорджем Бушем-молодшим у 2006 році. Його територія - батьківщина для багатьох рідкісних видів тварин, в тому числі тут зустрічаються 24 види китоподібних, серед них найбільші живі істоти планети - блакитні кити. У заповіднику також гніздяться близько 14 млн птахів і мешкають сотні видів ендеміків, тобто тварин, які зустрічаються виключно тут.

З 2010 року ця територія включена до переліку об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Крім природної цінності. Заповідник Папаханаумокуакеа цікавий і для істориків, оскільки під час Другої світової війни тут затонуло багато кораблів і збитих літаків, в тому числі один із американських авіаносців.

Невдоволення рішенням президента США висловлюють місцеві рибалки - через розширення природоохоронної зони 60% акваторії біля Гавайських островів опинеться під забороною на комерційну рибну ловлю.

Зазначено також, що Барак Обама - уродженець Гаваїв, і після його розпорядження 98% усіх морських просторів, які підпадають під державний захист США, будуть відноситися саме до гавайської акваторії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук