Бійці 72-ї бригади після двох років на передовій навчаються на Яворівському полігоні

Головні новини Львова 01.07Вікторія Іваскевич, 1 липня 2016, 19:41 710 0

Від реальних боїв до віртуальних. Понад два роки бійці 72-ї бригади стримують ворога на передовій. Це єдиний підрозділ, який перебуває в АТО без ротації. Один батальйон все ж повернули у тил. Втім, поїхали вони не в місце дислокації, а на Яворівський полігон, щоб вдосконалити свої знання.

Вони понад два роки відслужили на передовій. Та навіть в тилу не полишають своєї справи. Тепер бійці 72-ї механізованої бригади здобувають новий для себе дозвіл на навчаннях.

«Нашу бригаду найпершу підняли по тривозі і з перших днів ми брали участь в АТО, – каже головний сержант першої механізованої роти, Володимир Комаристий. – Два роки вже живемо в бліндажах, в землянках, а тут спокійно тихо, не потрібно просинатися від розривів. Просто можна відпочити. Морально. Не фізично».

З самого ранку до пізнього вечора хлопці воюють. Щоправда, з допомогою комп'ютерної програми. Однак, ситуації максимально наближені до реальних бойових завдань.  

«Ми зараз знаходимося в обороні. Противник почав артпідготовку наступу. Зараз ми вживаємо заходів щодо укриття особового складу і готуємо наші вогневі засоби до відбиття атаки противника, - пояснює заступник командира батальйону, Андрій Кизило. – Є от, на приклад, підрозділи розвідки, ми запустили безпілотник, який помітив ворожий танк. Інша рота працює над підготовкою, щоб відбити атаку противника».

Та поки керівники вчаться на симуляторах. Рядовий склад вже чекає їх на полігоні. Тут вже і бойова зброя, і БМП, лише роль противника виконують мішені.

«Підрозділ механізованої роти займає оборону зранку чекає ймовірного по даним розвідки наступу противника на наш підрозділ. Чекають по позиціям, по взводах», – каже заступник командира роти з озброєння, Сергій Вдовиченко.   

Командир відділення Володимир Вовк контракт із Збройними силами підписав за півроку до АТО. Каже, на полігоні багато з його побратимів почуваються щонайменше не звично. Тут більше субординації, і потрібно ходити строєм. Та попри великий досвід на передовій, дізнаються для себе багато нового.

«Нас навчають іноземні інструктори: литовці, американці. Вони трошки нам свого досвіду передають, трохи ми їм. Щось трохи ми дізнаємось, щось вони. Цікаво з ними вчитися», – розповідає Володимир.   

Та зараз, Володя з нетерпінням чекає закінчення навчань. Адже, йому обіцяли 15 днів відпустки. А, наразі, час займати позиції. Під пильним наглядом іноземних інструкторів час відбивати атаку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук