Болгарія планує скасувати надання громадянства в обмін на інвестиції

Практику продажу громадянства Болгарія впровадила в 2013 році

СвітВолодимир Пиріг, 22 січня 20193650

Болгарія планує припинити дозволяти заможним іноземцям купувати громадянство за інвестиції. У вівторок, 22 січня, міністерство юстиції країни заявило, що ця схема не принесла суттєвих економічних вигод для Болгарії, повідомила агенція Reuters.

Про цей крок болгарська влада повідомила наступного дня після того, як стало відомо, що Єврокомісія планує застерегти держави-члени від продажу громадянства. Брюссель вважає, що такі схеми можуть допомогти іноземним організованим злочинним групам проникнути в ЄС і підвищити ризики відмивання грошей, корупції та ухилення від сплати податків.

Болгарія є однією з трьох країн ЄС, поряд з Кіпром і Мальтою, які в даний час надають громадянство за рахунок інвестицій. Двадцять країн-членів, включаючи ці три, також продають посвідки на проживання.

У Болгарії іноземці можуть отримати паспорт, який відкриває двері до більшості країн ЄС, за інвестиції від 1 млн левів (580922 доларів) до 2 млн левів. Інвестиції також можуть бути зроблені в державні облігації.

«Дані показують, що мета збільшення реальних іноземних інвестицій та економічного розвитку не була досягнута. В результаті нові робочі місця не були створені, а економічне зростання не було прискорено», – заявили в міністерстві.

У міністерстві юстиції Болгарії також зауважили, що, починаючи з 2013 року, її громадянство отримали 50 заможних громадян з з Росії, Єгипту, Ізраїлю та Пакистану.

Поправки до законодавства також посилять контроль і правила надання громадянства людям болгарського етнічного походження.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук