Болгарію очікують чергові позачергові вибори
Світ

Болгарію очікують чергові позачергові вибори

Уряд безпартійного прем’єра Пламена Орешарскі втратив підтримку в парламенті й у суспільстві

Любко Петренко, 17 червня 2014 0
Президент Плевнелієв, прем’єр Орешарскі й лідер соціалістів Станішев

Питання про розпуск Національних Зборів Болгарії уже принципово вирішено. Навіть попри те, що лише в п’ятницю кабінет міністрів витримав чергове голосування – вже п’яте за минулий рік – щодо вотуму недовіри.

Опозиція вчергове закидала урядові «катастрофічну фінансову політику». За розпуск кабінету соціал-лібералів, який очолює безпартійний прем’єр Пламен Орешарскі, проголосувало 109 депутатів. 114 виступили проти, один утримався.

І хоча уряд вистояв, але проблеми залишилися. Те, що болгари незадоволені своєю владою, засвідчили результати виборів до Європейського Парламенту, на яких урядуючи соціалісти зазнали відчутної поразки. А лідером виборів у країні стала опозиційна консервативна партія ГЕРБ, яка набрала 30,4 відсотків голосів.

Вулицями Софії перманентно дефілюють колони демонстрантів, котрі виступають за відставку уряду. І хоч протестувальники вже не захоплюють урядових будівель, але немає жодної гарантії, що вони знову не вдадуться до таких дій, якщо ситуація не поміняється.

Не додала стабільності країні й суперечка навколо проекту «Південний потік». Болгарський уряд був змушений підпорядкуватися волі Брюсселя й принаймні тимчасово відкласти прокладання російського газогону через свою територію. За це він зразу ж наразився на критику опозиції, котра назвала «Південний потік» великим економічним шансом для Болгарії.

Нині серед болгар існує переконання, що вирішити проблеми, у які потрапила найбідніша країна Європейського Союзу можна лише завдяки розпуску парламенту й позачергових виборів. Так, ніби вже всі цілковито забули, що лише рік тому Болгарія вже використовувала цю чудодійну панацею. Але нові вибори лише поглибили політичну й урядову кризу в країні.

Нагадаємо, що на виборах у травні 2013 року лідером перегонів стала партія ГЕРБ, за яку проголосувало 30,5% виборців. За Болгарську соціалістичну партію свої голоси віддали 26,61% електорату. Ліберальний Рух за права і свободи підтримало 11,31 % виборців. Саме дві останні партії створили урядову коаліцію. Вони навіть намагалися сформувати уряд народної довіри, запросивши на посаду прем’єр-міністра безпартійного фахівця Пламена Орешарскі. Але це не врятувало кабінети від поступової втрати підтримки в парламенті й у суспільстві.

Тож врешті-решт всі політичні партії дійшли згоди: черговим позачерговим виборам бути. Причому пройти вони мають у період з 28 вересня до 12 жовтня. Точніше дуту буде визначено на нараді в президента Росена Плевнелієва 20 червня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук