Болгарське посольство пожертвувало ₴100 тисяч львівському паліативному центру

Головні Новини за 10 лютогоВікторія Іваскевич, 10 лютого 2015, 14:49 527 0

Болгарське Посольство в Україні пожертвувало 100 тисяч гривень на обладнання для відділення паліативної допомоги, яке працює на базі 4-ї міської клінічної лікарні у Львові. За ці гроші відділення закупило ноші, обладнання для миття хворих, підйомник, крісла-туалети, портативні кардіографи, матраци та бойлери. 

Львівське відділення паліативної допомоги - перше в Україні. Його почали створювати ще в 2008 році. Там доглядають стареньких пацієнтів, більшість з яких не можуть самостійно рухатись та практично доживають віку у лікарні. 

"Це може бути хвороба Альцгеймера, це можуть бути перенесені інсульти з дефіцитом неврологічним. Це є переломи кісток, які вже не підлягають оперативному втручанню. Тобто, це люди, які живуть, але не можуть себе обслуговувати, не можуть собі допомогти і, власне, для таких пацієнтів у світі, в Європі, Америці розвивається паліативна допомога", - розповів начальник міського управління охорони здоров'я Володимир Зуб.

Аналогів таких відділень в Україні немає. Є лише хоспіси, де доглядають смертельно важких хворих. Перебирати досвід львівські лікарі, медсестри та санітарки їздили за кордон, у подібні шпиталі Польщі, Італії та Сан-Маріно.

За рік у відділенні лікувалось понад 600 осіб. Одночасно тут може перебувати 25 пацієнтів. Втім, у Львові має бути щонайменше 80 місць для таких хворих. 

Згідно вимоги Всесвітньої організації охорони здоров'я має бути 10 ліжок на 100 тисяч населення. Тож, аби покласти хворого родича у відділення, люди встають в чергу. 

У всьому світі паліативна допомога утримується за рахунок благодійників, у такий спосіб в європейських країнах виховують повагу до старості і молоді люди роблять пожертви, аби потім ці люди наприкінці життя отримували належну допомогу. В Україні немає такої практики. Поки що допомагають лише люди, чиї родичі потрапляють до відділення. 

Допомогти пацієнтам та медикам зголосилось Болгарське консульство, яке віднедавна працює у Львові. На обладнання вирішили виділити 100 тисяч гривень. 

"Європейський Союз та Болгарія, зокрема, ми всі намагаємось допомогти Україні в цей не простий час. Багато хто направляє кошти на схід чи для допомоги армії. Ми ж вирішили, що ці люди також потребують, аби їм допомогли, щоб про них подбали", - розповів надзвичайний і повноважний посол Республіки Болгарія в Україні Красімір Мінчев.

Болгарський дипломат каже, що ніколи не бував у подібних закладах на Батьківщині, втім приємно здивований побаченим. Мовляв: не зважаючи на складну ситуацію, пацієнти перебувають у гарних кімнатах та отримують належний догляд. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук