Бойовики ДНР знову заговорили про незалежність самопроголошеної республіки від України

Олександр Захарченко на прес-конференції в Донецьку, 15 травня 2015 року

Ватажок збройного сепаратистського угруповання ДНР, що діє в частині Донецької області, Олександр Захарченко знову заявив, що захоплена цим угрупованням територія є «незалежною державою», а не автономією чи федеративною територією у складі України.

Про це він у Донецьку в п’ятницю, 15 травня, передає «Радіо Свобода».

За його словами, завдання ДНР – «ні в якому разі не налагоджувати відносини з Києвом так, ніби ми є частиною України».

Крім того, він заявив, що його угруповання вважає своєю усю територію Донецької області і має намір її окупувати чи, за його словами, «звільнити».

При цьому лише в середу, 13 травня, сепаратисти з угруповань ДНР і ЛНР оприлюднили на своїх сайтах свої пропозиції щодо змін до Конституції України, в яких вони самі пропонують визначити захоплені ними території «окремими районами Донецької і Луганської областей із особливим статусом» у складі України. При цьому проросійські сепаратисти також самі запропонували визнати Крим і Севастополь частинами України.

«Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, окремі райони з особливим статусом Донецької і Луганської областей, області, райони, міста, райони в містах, селища і села», – мовиться в їхньому проекті.

Ніяких згадок про «народні республіки», як називають ці угруповання захоплені ними території, чи федералізацію України в їхньому власному проекті немає.

Нагадаємо, Росія, яка підтримує угруповання сепаратистів у частині сходу України, заявила, що захоплені ними частини Донбасу є частиною України, тільки що Київ має піти на федералізацію державного устрою. В Україні відповідають, що конституційна реформа передбачає децентралізацію, але ні про яку федералізацію не може бути й мови.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук