Будівельники пройшли 2/3 нижнього уступу Бескидського тунелю
Роботи випереджають графік на 260 метрів
Станом на 8 серпня будівельники пройшли 1177 метрів нижнього уступу нового двоколійного Бескидського тунелю в Карпатах ― це 2/3 усієї його протяжності (1764м). Зараз у ньому обладнують ніші та камери, а також споруджують прохід між новим та старим тунелями.
Показник робіт більш ніж на 260 метрів випереджає графік проходження нижньої частини, середня швидкість проходження – 6,5-7 метрів за добу, повідомляє прес-служба «Львівської залізниці».
Будівельники пройшли більшу частину нижнього уступу, то ж до роботи підключилися інші робітники, які споруджують ніші – в них перебуватимуть колійники під час проїзду поїзда через тунель, та камери. Зараз повністю готові 28 із 49 ніш та 7 з 12 камер. Камери трохи більші за розмірами, ніж ніші, та призначені для тимчасового зберігання обладнання. У тунелі через кожні 30 метрів у шаховому порядку будуть розміщені ніші і кожних 150 метрів – камери.
На східному порталі тунелю (зі сторони Львівської області) облаштовують перший етап колійного розвитку ― тут вже розроблено схил, монтують чотири стрілочні переводи, розпочато облаштування контактної мережі та включення цих стрілочних переводів в систему управління рухом. Перший етап колійного розвитку передбачає демонтаж 1200 метрів колій та влаштування нових колій більшого радіусу для забезпечення збільшення швидкості руху поїздів.
Водночас на західному порталі (у Закарпатській області) залізничні будівельники провели гідроізоляційні роботи та працюють над оздобленням підпірної стінки.
Окрім того, на відстані 411 метрів від східного порталу уже почали споруджувати прохід між новим та старим тунелями. Робітники підсилюють старий тунель, а під час другого етапу механічним способом вибирають породу на 30-метровій довжині проходу.
Загальна вартість проекту з будівництва тунелю – 2,2 млрд грн. Із них у 2016 році загалом освоєно 1,08 млрд грн, у тому числі 325 млн грн. У структурі освоєних коштів: 533,6 млн грн за кредитом ЄБРР (у цьому році – 30,2 млн грн), 239,2 млн грн від ЄІБ (використані цього року) та 308,3 млн грн – кошти ПАТ «Укрзалізниця» (55,6 млн грн цього року).
Нагадаємо, Бескидський тунель на межі Львівської та Закарпатської областей збудували ще за часів Австро-Угорщини 1886 року. Під час війни його підривали, на кілька років він став непроїзним. Зрештою, шлях відновили, та пропускна здатність була надто малою. Тож тунель вирішили реставрувати. Тепер замість однієї колії з’являться дві. Всі кошти на будівництво дав Європейський банк реконструкції та розвитку.