Будівництво Росією моста через Керченську протоку може спричинити загибель дельфінів

Масштабні роботи можуть перетворити Азовське море в Чорноморську затоку

Будівництво Російською Федерацією мосту через Керченську протоку може призвести до екологічної катастрофи. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Автономної Республіки Крим.

«Прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом порушення правил екологічної безпеки суб’єктами господарської діяльності під час будівництва транспортного переходу до півострову Крим через Керченську протоку, що спричинило тяжкі наслідки природному навколишньому середовищу», - йдеться у повідомленні.

За інформацією фахівців, масштабні роботи можуть перетворити Азовське море в Чорноморську затоку. Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, у тому числі, дельфінів, які занесені до Червоної книги. Таким чином, будівництво мосту у протоці може призвести до регіональної екологічної катастрофи.

«В порушення вимог Водного кодексу України та норм міжнародного права, будується об'єкт, який спричиняє серйозну небезпеку екології Чорного та Азовського морів: забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та їх знищення. Окрім цього, зведення гідротехнічної споруди вплине на погіршення транспортних умов протоки, а також виникне ризик проходу транспорту між опорами», - зазначається у висновках експертів зроблених для прокуратури.

За інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, заподіяні оточуючому середовищу Чорного та Азовських морів при будівництві Керченського мосту, за умови необхідності кріплення морських берегів, становитимуть щонайменше 10 млрд грн.

Як повідомлялося, після окупації Криму з території РФ на півострів можна потрапити лише через Керченську переправу, яка часто припиняє свою роботу через погодні умови та має недостатню пропускну спроможність. Президент РФ Володимир Путін раніше заявив, що хоче звести Керченський міст до 2018 року, залучивши фінанси інвесторів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук