Будні «роздвоєної» школи №40

Аліна Небельмес, 30 червня 200929101

Управління освіти Львова вивільняє дитсадки від орендарів і повертає їх дітям, створюючи нові групи. Так, 1992 року у містіі діяли 182 дошкільні заклади, тоді як нині функціонує лише 92 дитcадки.

 

Більшість приміщень садочків віддали в оренду на початку 1990-х років. Використовували дитсадочки орендарі по-різному, там розташовували (а подекуди і далі розміщено) приватні і державні структури. Після такої оренди приміщення дуже важко і  дорого відновлювати. Однак місто поступово повертає львів'янам садочки. Як стверджують фахівці, у згаданій оренді є й позитивні моменти, адже якби тоді приміщення садочка продали б, зараз їх неможливо було б повернути. Однак не все так чудово із вивільненням приміщень садочків.

 

Школа на місці садочка

У Залізничному районі Львова є школа №40, яка має два приміщення, одне розташовано на вул.Кульпарківській,182 (школа І ступеня), друге - основна школа на вул.Любінській, 93б (школа ІІ-ІІІ ступенів). Раніше на вул.Кульпарківській,182 була дитяча дошкільна установа.

«Цього року почали ходити чутки про те, що дітей початкової школи переведуть в основну. Дирекція школи не попередила нас ні при вступі, ні за три роки навчання про можливість переведення школярів у приміщення основної школи, яке розташовано майже за кілометр від початкової. Ми, батьки, хотіли дізнатися наскільки це правдива інформація. Якби нас попередили при вступі про таку ситуацію, ми могли б віддати дітей в інші школи міста. Нам, батькам  уже четвертокласників, говорили про те, що школу треба вивільнити для дитячого садочка, пізніше говорили, що в одному крилі початкової школи робитимуть ремонт, але в той же час є інформація, що у цю початкову школу набирають першокласників. Ніхто з батьків нашого класу не має намір віддавати дітей у п'ятий клас основної школи №40», - зазначають батьки 4-В класу.

«Кілька років тому була подібна ситуація. Мою старшу дитину перевели у основну (старшу) школу. У тій школі вона і ми з нею промучилися рік. Там були прокурені приміщення, самі учні вели себе неадекватно, порушуючи і нехтуючи будь-якими правилами культури. Дивує й те, що навіть вчителі, адміністрація школи не вчать дітей у своїй же школі», - зазначила мама учениці 4-В класу школи №40 пані Ярина, додавши, що початкова школа (1-4 класи) налічує 330 учнів, а старша (5-11 класи) - всього лиш 400.

Також батьки запевняють, що у їхньому мікрорайоні (Кульпарківська-Виговського-Кульчицької-Петлюри) є три дошкільні заклади - дитсадок №75 на вул.Виговського, дитсадок №127 на вул.Петлюри, дитсадок №166 на вул.Кульчицької, натомість є три школи ІІ-ІІІ ступеня і жодної «початкової» школи. «Наша початкова школа - єдиний у мікрорайоні навчальний заклад, у якому навчаються 1-4 класи. У ній виховуються 3 «четвертих» класи. Зрозуміло, якщо батьки відмовляться від переходу у основну 40-ву школу, бо вона має щонайменше «поганий імідж», - сказала пані Мар'яна, мама четвертокласниці.

Пані Алла, мама учня 4-В класу теж обурена тим, що адміністрація запевняла її у тому, що дитина буде навчатися тут у початковій школі, натомість пропонує інший варіант. «У нашому класі ніхто не хоче водити дітей у школу №40, що на Любінській. Я віддавала свою дитину у перший клас за цією юридичною адресою - Кульпарківська, 182. У мене одна дитина, я за неї переймаюся. Я відразу розраховувала, що дитина з 5-го класу перейде в іншу школу. Мене у старшій школі не влаштовують умови, ставлення. Я ходила подивитися, як виглядає основна школа №40. Я була неприємно вражена. Окрім того, у подвір'ї, де ми живемо, ця школа не користується популярністю, і батьки теж не хочуть віддавати туди своїх дітей», - зазначила пані Алла.

За її словами, сусіди у будинку, де вона мешкає, віддають свою дитину у перший клас у цю початкову школа, вони навіть не знають, що їх за рік-два можуть звідти «попросити». «Усі батьки переймають тим, що нас туди переведуть. Я в батьківському комітеті, нам не повідомляли, що дітей мають перевести», - додала пані Алла.

Усі ці зауваги були висловлені батьками на офіційних зустрічах із заступником начальника управління освіти Львівської міськради Галиною Слічною. Коли на другій зустрічі була присутня директор школи №40 Галина Пенцак, то остання зауважила, що неперехід четвертокласників у основну школу - це амбіції батьків, окрім того, додавши, що у перший клас набрано більше першокласників, аніж четвертокласників, які живуть ближче до початкової школи.

«У школі ми вирішили, і це погоджено з відділом освіти району, що четвертокласникам легше ходити далі, аніж першокласникам. Увесь перший поверх школи виділено для четвертих класів. Школа розрахована на 1000 дітей, а зараз є 730 дітей, в старшій школі навчається 400 дітей. А ця вся розмова - це амбіції десяти батьків», - зазначила директор школи.

 

Школи вивільнятимуть пізніше

«У Львові справді є такі навчальні дошкільні заклади, де розташовані початкові школи. Звичайно, ми з ними будемо вести роботу вже в останню чергу, бо все таки це теж освіта. Але, наприклад, у Сихівському районі у садочку на вул.Трильовського є школа «Дивосвіт», натомість у мікрорайоні Сихів,18 будується дитячий комплекс садок-школа. Відповідно, коли буде збудований цей комплекс, школа «Дивосвіт» перейде до новозбудованої школи, а у вивільненому приміщенні ми зможемо відкрити 12-груповий садок», - запевнила ZAXID.NET начальник управління освіти Львівської міської ради Надія Оксенчук.

За словами чиновниці, у приміщеннях дитсадків розташовані не тільки освітні заклади, а й заклади інших структур, наприклад, культури (зокрема - музична школа). Про цю ситуацію повідомили у департамент гуманітарної політики - треба шукати приміщення, а на тому місці відновлювали садки. «Але треба зрозуміти одне - ми не можемо відразу відновити усі садочки, бо на це потрібні великі кошти, ми це робимо почергово, поступово», - зазначила Надія Оксенчук.

Щодо школи №40, то начальник управління освіти, зазначила, що як би того хотіли чи не хотіли батьки, але приміщення поступово будуть вивільняти.

«Школа №40 - це одна установа, там немає двох директорів, просто початкова школа розміщена в дитячому садку, але дітей набирають в одну школу. Школярів набирають не в приміщення, а до школи № 40. Як би батьки цього хотіли чи не хотіли, ми мусимо вивільняти приміщення. Я знаю, що стаціонарна школа №40 не має великої наповнюваності, отже, діти початкової школи можуть безболісно переходити в іншу школу, але треба лише створити для них там умови. Якщо умови не будуть створені, учні будуть перебувати у тій установі, де умови є. Натомість умови для переведення будуть створюватися поступово. В той же час управління поступово буде вкладати кошти у відновлення цього дитячого садка», - зазначила Надія Оксенчук.

«Якщо батьки кажуть, що діти курять у самому приміщенні школи №40, то вибачайте, треба думати, чи на місці керівник. Я розумію батьків, скоріше за все, вони відремонтували свій клас, зробили умови для своїх дітей, а тут їх переводять у приміщення, яке для дітей не підготовлене. Їм не байдуже. Так не буде. Мусять створити умови для дітей, аби ті там навчалися. Хоча умови такими, як були у приміщенні дитячого садочку, не будуть - це теж треба розуміти», - запевнила чиновниця.

...

За час збирання інформації для написання матеріалу, в управлінні освіти Львівської міської ради зробили свої кроки у вирішення проблемної ситуації. Як зазначила ZAXID.NET наприкінці минулого тижня Надія Оксенчук, зважаючи на прохання батьків, директору школи №40 рекомендували залишити четвертокласників у приміщенні початкової школи, натомість першокласників та учнів 2-3 класів школи, батьки яких не проти, перевести в основну школу. «У приміщенні колишнього дитсадка, де тепер навчаються учні 1-4 кл. школи №40, буде проведено ремонт. Кошти на це виділено ухвалою сесії», - зазначила начальник управління освіти.

Наразі схвильовані батьки четвертокласників надіються, що рекомендації управління будуть втіленні у життя.

 

 Фото з сайту www.stapravda.ru

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук