Через русинів УНП хоче перевиборів Закарпатської облради

18 листопада 20082680

Представники Української народної партії, народні депутати Юрій Костенко і Ярослав Джоджик, подали на реєстрацію у Верховну Раду України проект постанови "Про призначення позачергових виборів депутатів Закарпатської обласної ради". Про це ZAXID.NET 18 листопада повідомили в прес-службі партії. Причина, через яку депутати хочуть переобрати Закарпатську обласну раду, - підтримка нею русинства, що призвело до закликів зі сторони русинів про порушення територіальної цілісності держави. Про це повідомив власкор ZAXID.NET в Ужгороді.

У пояснювальній записці до постанови сказано, що "7 березня 2007 року Закарпатська облрада ухвалила рішення про визнання національності "русинів" на обласному рівні. Це рішення легітимізувало діяльність політичного русинства в регіоні. "Озброєні" ним, лідери "русинів" дестабілізували ситуацію в регіоні, проводять різні форуми, на яких відкрито закликають до порушення територіальної цілісності України".

Так, за словами авторів проекту постанови, "25 жовтня 2008 р. на Європейському конгресі підкарпатських русинів у Мукачеві був ухвалений "Акт відновлення русинської державності", в якому заявляється про "неможливість надалі перебувати корінному русинському народу у складі України зі своїм національним етнічним обличчям; всі рішення і вчинки української влади за 17 років спрямовані на етнознищення і дискримінацію, що мають ознаки геноциду русинського народу на його історичній землі; безчинства нелегітимної тут української влади".

"Очевидно, що організатори політичного русинства повинні відповідати згідно із Кримінальним кодексом України, а не засідати в обласному парламенті", - вважає Костенко.

"Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їхні посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень і в спосіб, що передбачені Конституцією і законами України. Відповідно до ч.3 ст. 24 Закону "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування і їхні посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень і в спосіб, що передбачені Конституцією і законами України, і керуються в своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету міністрів України, а в АР Крим - також нормативно-правовими актами ВР і Ради міністрів АР Крим, прийнятими в межах їхньої компетенції", - наголошується в Пояснювальній записці до законопроекту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук