Через спалювання сухої рослинності у Бродівському районі вигоріло 3 га заказника

СуспільствоОрися Шиян, 23 травня 20184290
Крім скрученика, у заказнику росте меч-трава та інші рослини

На території заказника «Кемпа», що у Бродівському районі на Львівщині, пожежа винищила понад 3 гектари рослинності, серед яких занесені до Червоної книги України. Цей факт встановила Державна екологічна інспекція у Львівській області під час планової перевірки.

Як пояснили екоінспекції, пожежа трапилась 6 травня і охопила 3,4719 га.

«Внаслідок вигорання на зазначеній площі знищена вся рослинність. Розмір шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд не розраховувався, оскільки неможливо встановити кількість знищених рослин «скрученика приємного», задля охорони якого створювався даний заповідник», ‒ пояснили в екоінспекції.

Матеріали перевірки про порушення природоохоронного законодавства передали до прокуратури.

Відповідальність за це має ознаки статті 252 ККУ «умисне знищення або пошкодження територій, взятих під охорону держави, та об'єктів природно-заповідного фонду».

У мерії Бродів стверджують, що пожежу спричинила людська недбалість (фото Бродівської МР)

Додамо, що ботанічний заказник місцевого значення «Кемпа» площею 10 га створений у 1984 році для збереження рідкісної для України рослини скрученика приємного. Розташований між селом Лагодів і містом Броди. Від 2008 року перебуває під охороною Бродівської міськради.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук