Через весняну негоду мелітопольської черешні цьогоріч буде вдвічі менше, ніж торік
Ранні сорти ягоди постраждали через квітневі приморозки
У Мелітопольському районі урожай черешні очікують удвічі меншим, ніж торік. Причиною цього є весняні приморозки та рясні опади. Про це повідомив директор ДУ «Мелітопольська дослідна станція садівництва» Володимир Сенін, пише «Укрінформ».
«Рання група черешні підмерзла сильно. У квітні температура опускалася до - 4 градусів, що також ударило по пізніх сортах. Крім того, є «пусті» дерева, хоча для черешні сезонність і не властива», – зазначив Сенін.
За його словами, через дощі сильно постраждав і такий сорт, як «Валерій Чкалов» (ранній сорт із солодкою м’якоттю, - ред.). В регіоні у травні були опади у півтора рази більші від місячні норми, тож унаслідок рясних дощів ягоду атакувала тля і плодова гниль. Проте, разом з тим, є і позитивні моменти. «Черешня вже переповнилася вологою, тож проблем із розміром самої ягоди немає. У цьому плані черешня краща, ніж торік», – зазначив Сенін.
Збиратимуть урожай ранніх сортів мелітопольської черешні до кінця червня. За словами керівника Мелітопольської дослідної станції садівництва, традиційно хороший урожай дає червоно-жовта ягода – «Францис». Однак, цьогоріч її буде мало — вимерзла. А ось «Мелітопольської чорної» на ринках має бути багато, зазначив Володимир Сенін
Наразі в самому Мелітополі на гуртових ринках черешню продають по 20-25 грн за кілограм.
Мелітополь вважають неофіційною столицею української черешні. Четверту частина врожаю країни вирощують саме тут.
До слова, у Волинській області на території Велицької громади град знищив 550 га посівів. На території 12 сіл 24 травня за 40 хвилин рясний град знищив посіви ячменю, вівса, сої та буряка. Люди звернулися до голови громади з прохання компенсувати збитки