Через відео з тортурами ще один міністр у Грузії подав у відставку

Світ21 вересня 20127240
Через відео з тортурами ще один міністр у Грузії подав у відставку
фото ekhokavkaza.com
Бачо Ахалая

Міністр внутрішніх справ Грузії Бачо Ахалая подав ввечері 20 вересня у відставку через скандал навколо відеозаписів знущань в одній із тюрем у Грузії.

Президент Михайло Саакашвілі вже запропонував, щоб посаду міністра обійняла його перший заступник Катерина Згуладзе.

Вона заявила у відповідь, що на новій посаді зробить усе, щоб не допустити насильства у в’язницях і спокійно провести парламентські вибори, які мають відбутися через десять днів.

Президент також висунув кандидатуру на нового міністра виконання покарань після відставки попереднього міністра вчора – ним має стати дотеперішній омбудсман Грузії Ґіорґі Тугуші.

 І опозиція, і влада говорять про політичну складову скандалу зі знущаннями у в’язниці якраз напередодні виборів.

Зокрема, колишній чільний працівник тюрми, де сталися знущання, Володимир Бедукадзе, який тим часом утік до Бельгії, заявив сьогодні, що ті в’язні, які зазнавали цих тортур, були «ідеологічні вороги Саакашвілі і мафіозних босів».

 Бедукадзе також заявив в інтерв’ю одному з грузинських телеканалів, що більшість відеозаписів цих знущань нині тримає у своєму сейфі на той час міністр внутрішніх справ Бачо Ахалая.

Тим часом у Грузії суд санкціонував арешт десяти керівників пенітенціарної системи, затриманих раніше після оприлюднення на опозиційних телеканалах кількох відеозаписів, на яких, як виглядає, зафіксовані знущання з в’язнів і тортури.

 Як заявили в Головній прокуратурі Грузії, на записах зафіксовані два різновиди знущань: одні з них були системні, іншу ж частину здійснив Бедукадзе з помічниками, вочевидь на замовлення «третіх осіб», і зараз цей зв’язок із замовниками перевіряється.

Як стверджували в Міністерстві внутрішніх справ, один із в’язнів, пов’язаний із провідним опозиційним діячем Бідзіною Іванішвілі, підкупив працівників тюрми, щоб розіграти і зафільмувати сцени частини знущань.

Учора в багатьох містах Грузії відбулися мітинги протесту проти знущань у тюрмах, міністр у справах виконання покарань подала в відставку, а президент Михайло Саакашвілі оголосив про радикальну реформу пенітенціарної системи. Вже вчора ввечері всіх працівників пенітенціарної служби вивели з в’язниць і тимчасово замінили їх працівниками патрульної поліції, а керівництво системою передали прем’єр-міністрові Вано Мерабішвілі.

 До цього призвело оприлюднення позавчора низки відеозаписів тортур, яких зазнавали в’язні Ґлданської в’язниці у столиці Грузії Тбілісі. Частину записів, знайдених у в’язниці, оприлюднило Міністерство внутрішніх справ; записи зі ще жорстокішими знущаннями, отримані, за повідомленнями, від Володимира Бедукадзе, показали два опозиційні телеканали.

Як повідомлялося, 1 жовтня у Грузії мають відбутися парламентські вибори.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук