Чи стане Галичина П’ємонтом українського кіно?

Цей фільм називатимуть предвісником революції в українському кінематографі

БлогиБогдан Білан , 1 березня 2016 562 2
Богдан Білан
Історик, журналіст

Прем’єра фільму «Політ золотої мушки» викликала справжній фурор у вибагливому до культурних подій Львові. Наївна комедія, як її класифікують самі автори, заряджає шаленим драйвом, викликає у глядача глибоку симпатію і зовсім небанальні роздуми.

А чи може бути інакше, коли всі екранізовані теми неодноразово пережиті в період романтичної і бурхливої молодості, тексти, вистояні немов добре старе вино, а ідеї вічні, як саме людство. Народження і смерть, весілля і похорон, азарт і кохання. А ще внуки, які черпають дідівську любов і мудрість.

І усе це на фоні безмежного неба, предковічних Карпат, пієтету галичан до давніх добрих часів, вміння зробити зі свята трагедію, а зі смерті справжній водевіль.

Кадр з фільму «Політ золотої мушки»

Задумувався фільм, як історію про галичан, але фантазія та політ думки авторів підняли його вище будь-якої локації та провінційних стереотипів. Адже ніхто зараз не називає «Зачаровану Десну» Довженка придніпровським фільмом, а «Тіні забутих предків» Параджанова – гуцульським. Так і «Мушка». Карпатські краєвиди та галицька говірка – то лише художні прийоми, яскраві мазки на полотні якісного українського кіно.

Тому фільм наповнює душу і серце кольором, світлом і радістю. А ще оптимізмом і вірою у майбутнє українського кінематографу. Адже попит є, матеріал та майстри також. Є і бажання творити. А значить буде і висококласне українське кіно.

Кадр з фільму «Політ золотої мушки»

Так ще недавно мало хто вірив у вітчизняну пісню, до того ж вона всіляко упосліджувалась та пригнічувалась гастролерами зі сходу та редакційною політикою на ТБ і радіо. Та все ж зараз твердо встала на ноги і набула світової якості.

Те ж саме можна сказати і про українську літературу. Люди різних професій зрозуміли, що не можуть не писати, а видавці порахували, що в це варто вкладати гроші.

Можливо, не завтра чи післязавтра, але подібний бурхливий розвиток чекає і на українське кіно. «Мушка» творилась більше 20 років, але зараз темпи, технології і потенціал значно швидші і потужніші, тому невдовзі про цей фільм будуть говорити як про предвісника революції в українському кіно.

Кадр з фільму «Політ золотої мушки»

Будуть знімати про Карпати і Крим, Полтавщину і Полісся, Майдан і АТО, кохання і перемоги, будуть знімати про Україну. Бо прийшов час, коли треба і хочеться творити і просто добре робити свою справу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук