Чиновники ЛОДА хочуть розпоряджатися акцизним податком замість місцевих громад
За попередніми даними управління доходів та фінансів виробничої сфери Львівської облдержадміністрації Краковецька селищна рада заробила у минулому році понад 7 млн грн завдяки реалізації підакцизних товарів на території селища. При цьому сусідні села, які не мають такої кількості АЗС не заробляють майже нічого. Саме тому чиновники ЛОДА звернулися до Верховної Ради з пропозицією про зарахування цих коштів до обласного бюджету та їх подальшого розподілу серед менш успішних громад.
Йдеться про 5% акциз на продаж алкоголю, тютюну та палива, який було запроваджено минулого року і який надходить в місцевий бюджет. Найбільш вигідним він виявився для бюджетів тих населених пунктів, де розташовано АЗС. За словами начальника управління доходів та фінансів виробничої сфери ЛОДА, найбільші надходження є в селах та містечках по трасі Київ-Чоп. А от решта місцевих громад майже нічого не виграли.
«Ми ставили питання перед депутатським корпусом щодо можливого перерозподілу цих коштів і зарахування їх до обласного бюджету з наступним їх розподілом серед інших бюджетів», - повідомив він.
Питання на даний момент не вирішено. Але Іван Нос переконаний, що це було б більш справедливо, адже, таке успішне наповнення бюджету Краківця, зумовлено виключно вдалим розташування. Мовляв, сусідні села не мають такої кількості АЗС, але водночас страждають від забруднення через машини, що стоять на пункті пропуску.
«Звичайно, селищна рада не хоче цього роботи – віддавати кошти з бюджету. Але якщо це буде прийнято на рівні змін до законодавства, то вони будуть зобов’язані це робити», - каже Нос.
Друге місце у Львівській області, після Яворівського району, де розташовано смт Краківець, за обсягами надходжень від акцизного податку займає Пустомитівський та Жовківський райони. Обласний чиновник каже, що тут також йдеться про села та містечка, розташовані біля великих трас.