Чиновників і депутатів Закарпаття перевірять на наявність подвійного громадянства

Сайт «Миротворець» раніше опублікував прізвища низки закарпатських чиновників і депутатів, з угорськими паспортами

На Закарпатті місцевих чиновників і депутатів перевірять на наявність подвійного громадянства

У Закарпатській облдержадміністрації обіцяють перевірити власників угорських паспортів зі списку «Миротворця» щодо того, чи справді вони є державними службовцями, повідомив перший заступник голови Закарпатської ОДА Ярослав Галас.

Як відомо, увечері понеділка, 8 жовтня, сайт «Миротворець» – проекту, що оприлюднює дані про сепаратистів та осіб, що ведуть антиукраїнську діяльність чи становлять загрозу національній безпеці – опублікував список із 313 закарпатців, власників угорських паспортів, які є держслужбовцями та чиновниками місцевого самоврядування. У списку Миротворця ці люди з'явилися за те, що «присягнули на вірність Угорщині», перебуваючи на державній службі та в органах місцевого самоврядування.

«Ми не знаємо, звідки ці дані і ми не можемо перевірити достовірність цієї інформації зі списку “Миротворця” щодо осіб, про яких там ідеться як про власників угорських паспортів, що перебувають на держслужбі. Але в області перевірять дані списку “Миротворця” – це зробити легко за опублікованими прізвищами. Інша річ, що не всі люди зі списку “Миротворця” є держслужбовцями – деякі просто депутати, як, наприклад, пан Цебер – він є депутатом Ужгородської райради від БПП, а закон забороняє подвійне громадянство тільки для держслужбовців», – сказав Галас в коментарі «Укрінформу».

Він зазначив, що у списку “Миротворця” щодо власників паспортів зустрічається ім'я чиновника, якого в 2016 році голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль звільнив із посади начальника управління освіти Берегівської РДА – саме через факт виявлення у нього угорського паспорта.

«Мова про Ласло Лендєла. У 2016 році, коли набув чинності закон про заборону подвійного громадянства для держслужбовців, він був звільнений із посади наказом Москаля. Це був єдиний на Закарпатті прецедент звільнення через подвійне громадянство, наразі Лендєл ще судиться, наскільки мені відомо, хоче відновитися на посаді. Він, до речі, лишається діючим помічником Івана Балоги, народного депутата. Ми тоді давали номер його угорського паспорта серії ВН №1379502, оформленого на прізвище Lengyel Laszlo, 04.09.1972 року народження. Якщо номери збігаються із вказаними на сайті “Миротворця”, то опублікована там інформація – достовірна», – сказав Галас.

До слова, на сайті «Миротворця» справді є номер паспорта Ласло Лендєла – ВH 1379502.

Втім, перший заступник голови Закарпатської ОДА зазначив, що інформацією, яку опублікував «Миротворець», важко оперувати, позаяк довести щось за цими даними у суді буде дуже важко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук