Чого чекати від парламентських виборів

Головні Новини за 20 жовтняІрина Папірник, 20 жовтня 2014, 18:27 0
дивіться також

До дня голосування залишився тиждень. За 7 днів країна вдруге за цей рік піде на виборчі дільниці голосувати за нових народних депутатів. Багато хто називає позачергові парламентські вибори профанацією, інші - що вони не на часі, але більшість таки погоджується, що потрібно щось змінювати і негайно.

Сьогодні парламент так і не назбирав голосів, щоб внести зміни до виборчих законів. А отже військові у зоні АТО не зможуть взяти участь у парламентських виборах 26 жовтня.

Відтінок хакі на позачергових парламентських виборах - це не єдина особливість. Після рекордної за часів незалежності України явки на президентські вибори цього разу цифри будуть набагато менші. Фахівці кажуть причина - зневіра.

Речник Львівської обласної громадської організації КВУ Олександра Чоловська: "Ми бачимо зараз соціальні дослідження, які говорять про те, що явка виборців на виборах 26 жовтня буде близько 55 відсотків".

Втім та цифра - лише прогноз. А от реальністю є те, що на вибори піде лише половина переселенців, які мешкають на Львівщині. Голосуватимуть вони проти війни і за економічну стабільність - втім єдності у їхньому виборі нема.

Особливість цих перегонів - полювання на відомих і незаангажованих досі у політиці - журналістів, керівників батальойонів. Але найбільший позитив цих виборів, що реформи не обіцяють, а їх таки творять під час виборчої кампанії.

Політолог Анатолій Романюк відзначив, що вперше в Україні ми маємо програму реформ, яка презентована в процесі виборчої компанії, яка не стала предметом обговорення, і можна зрозуміти чому. Можливо більшість політичних акторів не готові до обговорення цієї програми реформ, а більше говорять про загальні гасла.

Втім найскладніше звичайно буде цього разу обрати. Адже через обставини, в яких опинилася Україна, багато хто просто зневірився.

До тих, хто опустив руки, священослужителі наголошують - за один день чи навіть півроку із ями не вибираються. Тому варто зібрати усю волю в кулак, не нарікати і покроково йти до мети. В цьому випадку - суверенної і заможної держави. На думку владики Венедикта (Алексійчука), система потребує довгих кроків і праці аби її змінити.

Попри усі плюси і мінуси цьогорічних передвиборчих перегонів, основною проблемою залишається явка. 26 жовтня як ніколи наголошують фахвці важливий кожен голос українця.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук