Чому унітаз погано змиває: основні причини та як їх виправити
Причин, з яких утворився затор, може бути багато. Це може бути засмічення в системі зливу, брак води у зливному бачку, поганий напір води, зношеність поверхні чаші. «Домашній блог» допомагає розібратися з проблемою та знайти рішення.
Відсутність фанового стояка
У більшості приватних будинків відсутній фановий стояк — вентиляція для каналізації, яка дозволяє відводити накопичені гази в атмосферу. Звідси пробки в контурі, а також змив з ударами і труднощами. Саме це стає основною причиною того, що в приватних будинках погано змивають унітази.
Щоб виправити ситуацію, потрібно встановити вакуумний клапан у верхній точці контуру, наприклад, на даху. Проблеми з установкою фанової труби можна вирішити навіть після монтажу основного контуру каналізації.
Засмічення підвідної трубки
До будь-якого бачка підходить трубка, яка подає в нього воду. Якщо ви помітили, що рідина в бак не надходить або набирається повільно, то вимкніть систему, зніміть трубку і прочистіть її. Засмічення в підвідній трубці часто можуть утворюватися через неякісну воду.
Знявши трубку, варто перевірити також фільтр, який стоїть на вході в бачок. Там дуже дрібна сіточка, яка найчастіше і стає винуватцем засмічення у вхідному контурі. Її слід промити рясним струменем, і бачок буде набиратися як слід.
Засмічення зливних каналів
У бачки заливається звичайна вода, що містить мінеральні солі. З часом вони відкладаються на стінках бачка і робочих частинах. Оскільки зливні отвори мають порівняно невеликий розмір, то вапняні відкладення можуть їх забити. Щоб позбутися цієї проблеми, потрібно залишити в бачку не більше 1 літра води і провести хімічну очистку по одному з рецептів:
1. Залити у бачок 100 г 5-7%-го розчину ортофосфорної кислоти і через 10-15 хвилин змити водою.
2. Додати у воду в баку по 0,5 літра оцту і бури. Через дві години змити водою.
3. 3-4 пакетики лимонної кислоти додати в бачок з водою і через кілька годин змити. Цю процедуру зручно проводити пізно ввечері, залишивши кислоту в бачку на всю ніч.
Перед роботою з кислотами обов’язково надіньте гумові рукавички і захистіть органи дихання.
Внутрішня поверхня бака може очиститися і за один раз, але для зливних отворів і деталей механізму знадобиться повторити процедуру кілька разів. Саме тому не рекомендується використовувати більш сильні засоби на основі щавлевої і соляної кислоти: їх багаторазове застосування призводить до пошкодження пластикових і гумових деталей.
Для профілактики можна встановити на вході фільтр грубого очищення. Якщо це з якихось причин неможливо, то є ще один метод – таблетки для бачка. Їх дія заснована на пом’якшенні води і очищенні всієї зливної системи.
При змиві переповнюється чаша
Як правило, причиною цього є засмічення труби підключення санвузла або сифона. Щоб вирішити проблему, потрібно взяти вантуз і спробувати проштовхнути забруднення стисненим повітрям. Нерідко доводиться проштовхувати засмічення сантехнічним тросом. Також проблему можна вирішити за допомогою спеціальних засобів, які засипають в унітаз.