ДБР і СБУ обшукали НСТУ та помешкання Зураба Аласанії

Обшуки проводились у справі про зловживання службовим становищем посадовцями НСТУ

Головний офіс НСТУ в Києві обшукують слідчі ДБР та СБУ

Державне бюро розслідувань (ДБР) у супроводі працівників Служби безпеки України (СБУ) у п’ятницю, 30 серпня, почало проводити обшуки в Національній суспільній телерадіокомпанії України (НСТУ) та вдома в кількох її працівників, пише «Детектор медіа» з посиланням на речницю СБУ Олену Гітлянську.

Обшуки пройшли за шістьма адресами, в тому числі вдома в голови правління НСТУ Зураба Аласанії.

У якій справі проводяться обшуки – наразі невідомо, але ДБР раніше проводило розслідування справ про можливі розтрати коштів НСТУ колишнім її виконавчим директором Олександром Лієвим. Однак Лієв повідомив «Детектору медіа», що йому нічого не відомо про обшуки та кримінальне провадження, яке розслідує ДБР. За його словами, є старе кримінальне провадження, відкрите за заявою одного з народних депутатів з групи «Відродження».

«Воно не закрите, але це повний брєд, воно висмоктане з пальця. Він скаржився, наприклад, що ми закупили техніку за завищеними цінами. Але все відбувалося за тендерами через ProZorro», – сказав Олександр Лієв.

Як розповів відповідальний за безпеку в НСТУ Володимир Проценко «Громадському ТБ», в офіс НСТУ прийшли люди, які не представилися і не надали ухвали суду з дозволом на проведення слідчих дій. За його словами, вони прийшли в один з офісів бухгалтерії й намагаються витіснити працівників, нічого не пояснюючи.

Державне бюро розслідувань офіційно підтвердило факт обшуків, але не уточнило, хто з посадовців НСТУ вчинив «протиправні дії».

«Слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ «НСТУ», а саме зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб», – сказано в повідомленні ДБР.

НСТУ підтвердила, що в її офіс рано-вранці п’ятниці прийшли з обшуками працівники ДБР і СБУ. Також НСТУ підтвердила, що близько сьомої ранку правоохоронці прийшли з обшуками до Аласанії і ще до кількох її працівників.

При цьому в НСТУ стверджують, що не знають, на яких підставах проводяться обшуки.

Про перебіг обшуків розповів і сам Зураб Аласанія. За його словами, слідчі мали ухвалу суду на вилучення документів і електронних носіїв.

«Поводилися дуже ввічливо і спокійно, двері не ламали, хату не перевертали. Забрали якісь старі копії якихось старих робочих документів, а також матеріали конференції Ради Європи зі стратегічного розвитку Суспільного. Наприклад, земельна ділянка під Олівцем, яка занесена нами в статутний капітал ПАТ НСТУ, а поруч – закупівлі техніки в 17-му році», – розповів Аласанія.

Він додав, що слідчі також вилучають і з приміщень НСТУ. «І запит також стосується Казначейства, всього руху фінансів», – додав він.

Ймовірно, йдеться про справу, яку ДБР відкрило ще в квітні 2019 року. Рішення суду, яке дозволило ДБР проводити обшуки в цій справі, в Єдиному реєстрі судових рішень виявило видання «Судовий репортер».

В ухвалі сказано, що 14 грудня 2017 року між ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» в особі голови правління Зураба Аласанії і ТОВ «ВіжнХаус» був укладений договір на закупівлю аудіовізуального обладнання на суму 15 млн грн. Слідчий зазначав, що у сумнівних контрактах також фігурують ТОВ «Онікс Солюшинз», ТОВ «Сучасні Айті технології», ТОВ «Надійний інтернет-магазин», Благодійний фонд «Підтримки створення та розвитку суспільного телебачення і радіомовлення в Україні».

На початку липня 2019 слідчий ДБР отримав в суді доступ до інформації щодо руху коштів за рахунками НСТУ з метою підтвердження або спростування факту фіктивності правочинів, виявлення ознак розтрати коштів, шляхом переказу їх на контрагентів без фактичного виконання будь-яких робіт.

23 липня суд дозволив слідчим ДБР провести обшуки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук