ДБР оприлюднило переговори чиновників Міноборони про купівлю бракованих бронежилетів

Чиновники знали, що бронежилети браковані, але були впевнені, що контролю ніхто не проведе

Державне бюро розслідувань (ДБР) оприлюднило розмови працівників Міністерства оборони, які закупили бронежилети Корсар М3с 1-4 класу захисту і при цьому знали, що вони прострілюються і не відповідають технічним вимогам. ДБР також показало відео з лабораторними випробуваннями вилучених під час слідчих дій бронежилетів Корсар М3с 1-4 класу захисту.

На відео можна почути, як Технолог повідомила керівнику структурного підрозділу Міноборони про невідповідність продукції технічним вимогам. За її словами, у жилетах виявили необроблений метал і продукція, «якщо чесно, г*вно».

У Міноборони обговорили наслідки перевірки бронежилетів. Один із посадовців сказав іншому, що технолог йому повідомила, мовляв, бронежилети «кустарної роботи», проте все одно, на його думку, «повний контроль ніхто не проводитиме» і ніхто на етапі приймання «їх не мацатиме».

Він також запевнив свого співрозмовника, що приймальники жилетів рахуватимуть їх із заплющеними очима.

Військовослужбовець пообіцяв доповісти керівництву, що бронежилети – «з пластиковою фігньою». Співрозмовник відповідає, що навряд чи будуть кращі і що «кардинально нічого не зміниться».

Крім того, чути як після випробувань захисного обладнання один чиновник відомства питає в іншого про кількість пробоїв – «зараз із п’яти три?» На що йому відповідають: «так, зараз із п’яти три».

Додамо, що В кінці червня ДБР провело 40 обшуків у посадовців Міністерства оборони у справі про закупівлю за завищеними цінами речей для Збройних сил України. Збитки для держави оцінили у 100 млн грн. Зокрема, в цій справі обшуки також пройшли у радника п’ятого президента України Петра Порошенка Юрія Бірюкова.

Загалом було закуплено 20 тисяч бронежилетів поганої якості і намети, не придатні для проживання. Усього за завищеними цінами закупили 100 тисяч комплектів військової форми, при цьому за кожен вид одягу було сплачено близько 10 зайвих мільйонів гривень.

Як пише «Українська правда», згідно з даними системи закупівель ProZorro, на початку року Міноборони лише раз купувало бронежилети – у ТОВ «Наукове виробниче підприємство «ТЕМП-3000».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук