ДБР вилучило необхідне для стрільб обладнання у трьох зенітних бригадах ЗСУ

У Повітряних силах ЗСУ дії слідчих назвали ударом по системі протиповітряної оборони України

Вилучені слідчими надвисокочастотні прилади — клістрони використовуються для наведення зенітних ракетних комплексів на ціль

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) під час обшуків вилучили із зенітних ракетних бригад Повітряних сил ЗС України, які базуються в Хмельницькій, Одеській та Херсонській областях НВЧ прилади (клістрони), що є одними з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. Про це у четвер, 2 липня, повідомили у Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

«Так, 1 липня 2020 року у зенітну ракетну бригаду Повітряних Сил ЗС України (військова частина А2860) прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань у місті Хмельницький… слідчими ДБР складено протокол огляду та вилучено чотири НВЧ прилади (клістрони) та відповідну супроводжуючу документацію», - йдеться в заяві.

У Службі зв’язків з громадськістю Повітряних сил України зазначають, що слідчі інкримінують посадовим особам суттєві порушення у закупівлі клістронів. Разом з тим, у згаданій постанові суду не йдеться про вилучення, а лише «про огляд військової частини А2860 та підпорядкованих їй зенітних ракетних дивізіонів».

«Такі ж дзеркальні процесуальні дії проводяться в зенітних ракетних бригадах на Одещині (в/ч А2800) та Херсонщині (в/ч А1836). Складається враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави. У той час коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угруповання військ у рамках масштабного військового навчання «Кавказ-2020», де навіть неприховано розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інституції дозволяють собі подібні речі…», – наголосили в Командуванні.

У Повітряних силах пояснюють, що надвисокочастотні прилади є одним із основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль. Створений запас НВЧ приладів, у разі виходу з ладу ЗРК, дозволяє швидко відновити їх боєздатність.

«Відсутність вилучених НВЧ може призвести до небажаних наслідків та суттєво збільшити терміни відновлення бойової техніки, що прикриває повітряний простір та важливі стратегічні об’єкти держави. Ніхто не перешкоджає неупередженому розслідуванню справи, водночас закликаємо усі правові інстанції ухвалювати виважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави», -наголошують у Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

Оновлено 20:20. Державне бюро розслідувань поверне у військові частини вилучені клістрони.

«Слідчі ДБР в рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за матеріалами Головного управління військової контррозвідки СБУ, 1 липня 2020 року провели санкціоновані огляди військової техніки на території кількох військових частин Повітряних сил ЗСУ. Під час слідчих дій було вилучено 7 приладів НВЧ (клістрони)», – йдеться в заяві ДБР, оприлюдненій ввечері 2 липня.

У ДБР заявили, що того самого дня слідчі повернули три прилади, ще чотири прилади буде повернуто сьогодні, 2 липня.

«Керівництвом ДБР було ініційовано проведення службового розслідування, під час якого буде надана оцінка правомірності дій працівників Бюро», – йдеться в повідомленні.

У п’ятницю, 3 липня ДБР повідомило, що відсторонило від посади керівництво Хмельницького теруправління і слідчих, які вилучали техніку. Такі дії ДБР розслідує як перевищення влади і диверсію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук