Депутат ЛОР закликав не передавати полотна Альтамонте собору у Жовкві

КультураТетяна Слюсарчук, 28 квітня 20153590
Депутат ЛОР закликав не передавати полотна Альтамонте собору у Жовкві
«Битва під Віднем»

Депутат Львівської обласної ради Андрій Корнат закликав не допустити передачі унікальних полотен авторства Мартіна Альтамонте («Битва під Віднем» та «Битва під Парканами»), які експонують в Олеському і Золочівському замках, собору св. Лаврентія у Жовкві.

Депутат переконаний, що зберігання полотен у несприятливому середовищі храму може призвести до їхньої руйнації.

«Ці картини були віднайдені та відреставровані під керівництвом Бориса Возницького. А ще 14 серпня 2014 року Буською районною радою було прийнято рішення, яким не допускається передача картин Альтамонте у діючі культові споруди. Також однозначною у цьому питанні є позиція вчених та фахівців Львівської національної галереї мистецтв, яка доводить, що експлуатація полотен у непристосованих приміщеннях призведе до руйнації картин», - наголосив депутат.

За його словами, незрозуміло, чому «окремі посадові особи держави» лобіюють передачу полотен у культову споруду Жовкви, коли таке рішення може зруйнувати унікальні пам’ятки мистецтва.

Нагадаємо, унікальні полотна Мартіно Альтомонте «Битва під Віднем» і «Битва під Парканами», які належать Львівській картинній галереї, хочуть забрати до Жовківського римо-католицького костелу св. Лаврентія з подачі Міністра культури України.

Зі слів завідувача музею «Золочівський  замок» Надії Гупало, у травні 2014 року в Міністерстві культури України узгодили передачу картин костелу св. Лаврентія у Жовкві після візиту до України міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук