Картини Альтамонте розмістили у замках Львівщини

26 червня 2012, 19:35 2279 0

Після чотирьох років реставрації гігантські баталії 17 сторіччя італійського художника Мартіно Альтамонте розмістили в Олеському та Золочівському замках. До Олеська повернулася «Битва під Віднем», а в Золочеві вперше виставили на огляд «Битву під Парканами».

«У Золочівському замку, звичайно, буде проводитись і Служба Божа. Оскільки наступного дня буде День пам’яті за жертвами, які загинули у Золочівському замку. Будуть виступати художники і реставратори, будуть розповідати про події, які відображені на тих картинах, як вони реставрувалися», - розповіла завідувач реставраційних майстерень Львівської картинної галереї Лариса Возницька. 

Раніше ці полотна висіли у костелі святого Лаврентія в Жовкві, для якого, власне, і були намальовані. Але там майже повністю зруйнувались і якби у 60-х роках Борис Возницький їх звідти не забрав, можливо, цих шедеврів уже б не було. Тому тепер, навіть попри рекомендації Міністерства культури Польщі, робіт Альтамонте вже не повертали до Жовкви. Натомість 29-го червня експозицію відкривають у замках. Музейники переконані: тепер гігантських баталій у них вже не насміляться забрати.

Нагадаємо, що з метою недопущення втрати культурних цінностей, зібраних Героєм України, академіком, директором Львівської національної галереї мистецтв Борисом Возницьким, враховуючи відкрите звернення інтелігенції Львівщини, розпорядженням голови обласної ради від 07.06.2012 р. № 816 створено робочу групу щодо збереження культурної спадщини. До її складу увійшли відомі громадські діячі, науковці, музейники.

Нагадаємо, 1 червня, близько 30 музейників Львова пікетували Львівську облдержадміністрацію з вимогою не передавати картини Альтамонте «Битва під Віднем» та «Битва під Парканами» в римо-католицький костел у Жовкві.

Як інформував ZAXID.NET, раніше директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький розповідав, що картини відновлено у Польщі. Після виставки у Варшаві вони прибули до України.

Також, зі слів Возницького, в Олеському замку на Львівщині спеціально для розміщення відомої картини «Битва під Віднем» провели роботи з підняття даху, аби розмістити картину розміром 8×8 метрів. Вартість таких робіт – 300 тис. грн.«Битва під Парканами», казав тоді Возницький, мала б повернутися в Золочівський замок. Необхідні підготовчі роботи там було проведено значно раніше. Він нагадав, що відновлення двох картин тривали чотири роки. «Європа дала на це 4 млн євро», – додав він.

Додамо, «Битва під Парканами» – у XVII столітті це була найбільша за розмірами батальна картина Європи.

Як інформував ZAXID.NET, 23 травня вранці директор Львівської галереї мистецтв, Герой України Борис Возницький загинув у ДТП.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук