Депутати ВРУ звернулися до суду через маленькі зарплати прокурорів

У прокуратурі вважають, що мають отримувати більше, ніж їм виплачують нині

Прокурори хочуть, аби їм виплачували 20 прожиткових мінімумів щомісяця, що відповідатиме нормі закону про прокуратуру

П’ятдесят народних депутатів звернулися до Конституційного суду України (КСУ) із проханням усунути недоліки у законодавстві, які призвели до нарахування прокурорам в Україні зменшеної заробітної плати.

Як інформує прес-служба Генеральної прокуратури, за ініціативи Ради прокурорів України з поданням до Конституційного Суду України звернулись 50 народних депутатів України, уповноваженим представником яких виступив народний депутат Валерій Карпунцов. Він є членом комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та членом франкції БПП.

Зазначається, що згідно із законом «Про прокуратуру» визначено сталий посадовий оклад прокурора місцевої прокуратури з 1 січня 2017 року у розмірі дванадцяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на червень 2018 року це 35 240 грн) . Проте зміни до бюджетного законодавства фактично знівелювали дію норми про оклад, тому щомісячний розмір оплати праці прокурорів виявився значно нижчими (більше ніж утричі), ніж це передбачено профільним законом.

«Порушення визначених Законом України «Про прокуратуру» гарантій незалежності прокурорів спонукала Раду прокурорів України звернутися до народного депутата України, члена Комітету Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності В. Карпунцова з проханням сприяти у визначений законом спосіб ініціювати звернення до Конституційного Суду України щодо невідповідності Конституції України згаданих норм Бюджетного кодексу», – зазначили в прес-службі прокуратури.

Згідно із повідомленням ГПУ, посадовий оклад обсягом у дванадцять прожиткових мінімумів для працездатних осіб – це гарантія незалежності від незаконного впливу, тиску чи втручання у здійснення повноважень.

Повідмляється також, що КСУ наразі відкрив конституційне провадження за поданням депутатів.

До слова, 2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить від 1762 грн до 1921 грн на місяць.

Серед депутатів, які підписалися під зверненням до Конституційного суду, є Оксана Юринець, Роберт Горват, Володимир Литвин, Михайло Папієв, Леонід Ємець, Оксана Білозір, Оксана Продан та інші.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук