Депутати запропонували з 1 жовтня підвищити мінімальну заробітну плату до ₴5 тис.
У Верховній Раді зареєстрували законопроект №6217, яким пропонується збільшити розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень на місяць з метою підвищення реальних доходів громадян. Про це йдеться на сайті парламенту.
Як зазначається, минулого вівторка, 21 березня, у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6217 «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до п'яти тисяч гривень на місяць з метою підвищення реальних доходів громадян)». Його авторами є О. Ляшко, В. Галасюк, В. Вовк, А. Лозовий та ще 9 нардепів.
«З метою покращення соціально-економічної ситуації в країні, підвищення реальних доходів і життєвого рівня громадян, а також для створення імпульсу прискореного розвитку економіки на основі внутрішнього платоспроможного попиту пропонується з 1 жовтня 2017 року встановити такий розмір мінімальної заробітної плати: у місячному розмірі – 5 000 гривень, у погодинному розмірі – 30,21 гривні», - йдеться у коментарі до законопроекту.
Депутати зауважили, що запропонований законопроект є особливо актуальним, враховуючи зростання рівня споживчих цін за останні 3 роки на 90%, а також багатократне підвищення комунальних тарифів та вартості енергоносіїв - невід’ємних складових споживчого кошика кожного українця.
До слова, раніше віце-прем'єр міністр Павло Розенко відповідаючи на питання про перспективи збільшення мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн, заявив, що у Мінфіні не мають права «дозволяти собі емоції». «Безумовно, я хотів би, щоб уже зараз або з липня, або з наступного півріччя мінімальна заробітна плата була 5 тис. грн. Більше того, скажу, що були розрахунки. І експерти робили відповідні розрахунки, що можна було впроваджувати мінімальну заробітну плату в 5 тис. грн вже зараз, з 1 січня робити мінімальну заробітну плату не 3200, а 5 тис. грн. Але ми вирішили все-таки перейти на поступовість цього процесу», - заявив Розенко і додав, що остаточні підсумки такого впливу зростання мінімальної заробітної плати на економіку у міністерстві отримають в квітні.
«Десь от якраз квітень-травень стане тією датою, коли уряд зможе сказати, коли і якими темпами буде в подальшому збільшуватися розмір мінімальної заробітної плати», - зазначив він.
Нагадаємо, що на початку тижня прем'єр-міністр Володимир Гройсман повідомив, що підвищувати мінімальну зарплату у 2017 році більше не будуть (на сьогодні - це 3200 грн).