Депутатка облради Закарпаття заявила, що угорців в Україні утискають фашистськими методами

На її думку, в Україні комуністичні та фашистські методи нині чинні

Ілдіко Орос

Ректорка Закарпатського угорського інституту імені Ф.Ракоці ІІ, депутатка Закарпатської обласної ради Ілдико Орос вважає, що угорців в Україні утискають за фашистськими та комуністичними методами. Про це вона повідомила під час виступу 23 жовтня на мітингу у Будапешті, з нагоди відзначення річниці антирадянської революції 1956 року, інформує «Мукачево.net» з посиланням на провладне угорське видання Hirado.

На її думку, комуністичні та фашистські методи нині чинні, особливо в Україні. Їй теперішні події в Україні «нагадують події 100-150 літньої давнини, протягом яких відбувалися переслідування євреїв». Закарпатських угорців хочуть звинуватити у кризі економічно-політичного стану в Україні, вважає ректорка приватного інституту, розташованого у Берегове.

За словами Ілдіко Орос, останні роки регулярними на українських телеканалах стали програми, які порочать угорців та викривляють суспільну думку.

«Постійно плюндруються пам’ятники, пам’ятні дошки, нашу історію переписують. У містах проходять факельні ходи з молодиками, у яких закриті обличчя. У мережі інтернет на одному з сайтів виклали «список смерті» (найімовірніше, йдеться про оприлюднення сайтом «Миротворець» переліку депутатів та посадоців Закарпаття, що мають угорське громадянство, — ред.), а на сайті парламенту збирають підписи, щоб поставити на порядок денний постанову про виселення угорців з України», – цитує Hirado слова ректорки та депутатки облради.

На захист інтересів закарпатських угорців ніде в світі не протестували, лише в Угорщині, сказала вона, додавши: «Одна лише Угорщина стоїть за нами, дякуємо Угорщино».

Ілдіко Орос сказала, що направлені проти них провокації значно збільшилися. Як приклад згадала, про новий закон про освіту, який, на її думку, суперечить міжнародним нормам, а найновіше – звинувачення у сепаратизмі.

Вона упевнена, як пише Hirado, що угорці були би раді, якщо б українська держава турбувалася про закарпатських угорців і не було б потреби в підтримці угорської держави: закарпатські угорці не хочуть більше, ніж інші люди, щоб їх сім’ї могли будувати майбутнє у безпечному середовищі. Для цього, наголосила Орос, у першу чергу, потрібна стабільна політика та визначене правове поле, де люди можуть отримувати благо пропорційно до сплачених податків та забезпечувати себе.

Як інформує провладний сайт Hirado, вона також заявила, що вдячна уряду Угорщині за економічну, соціальну, культурну допомогу та політичну підтримку, яка – як сказала Орос – така ж благородна, як у 1956 році була боротьба молоді (проти радянської влади, – ред.).

Нагадаємо, що 20 жовтня у Закарпатській області з'явилися білборди із надписом «Зупинимо сепаратистів» під фотографіями лідерів угорської нацменшини. За неофіційною інформацією, по всій області нарахували понад два десятки таких білбордів. На них зображений Василь Брензович, лідер угорської партії КМКС, Йосип Борто, заступник голови Закарпатської облради, та Ілдика Орос, ректор угорського інституту ім. Ф.Ракоці в Берегові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук