Deputowany: Rosja chce zrobić z Krymu forpocztę własnych ekspansyjnych zamiarów
"W przeddzień wyborów Rosja będzie starać się destabilizować sytuację na Ukrainie i szerzyć antyukraińskie nastroje wśród pewnych kategorii ludności". O tym powiedział deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy Andrij Parubij. O tym ZAXID.NET poinformowano w biurze ruchu społecznego "Za Ukrainę!".
"Wypowiedzi rosyjskiego kierownictwa dają do zrozumienia, że FR pragnie przekształcić Krym na forpocztę swoich ekspansyjnych zamiarów" - zaznacza deputowany.
"Krymski półwysep jest rozpatrywany jako terytorium, na którym rosyjskie polityczne kierownictwo praktykuje swoje metodyki rozpalania narodowej wrogości i zaostrzenia rosyjsko-ukraińskich stosunków" - akcentował deputowany.
Parubij zaznaczył, że potwierdzeniem takich zamiarów federacji Rosyjskiej jest to, że "SBU zdekonspirowała rosyjskich dyplomatów, którzy wykonywali szpiegowskie funkcje i zajmowali się finansowaniem prorosyjskich organizacji".