Державний оборонний завод ставить на українські гелікоптери лопаті з Росії

Лопаті закуповують у посередника — в фірми сина заступника глави «Укроборонпрому»

В «Укроборонпромі» раніше заявляли, що повністю відмовились від російських деталей

Авіаремонтний завод «Авіакон», що входить до державного оборонного концерну «Укроборонпром», закуповує лопаті несного гвинта до гелікоптерів типу Мі-8 виробництва «Улан-Уденського лопатного заводу», що пов’язаний із державним російським підсанкційним холдингом «Ростех». Закупівля відбувається не напряму, а через фірми-посередники, в тому числі через фірму сина заступника голови українського оборонного концерну «Укроборонпром» Олександра Стеценка. При цьому концерн офіційно звітує про повну відмову від російських деталей ще наприкінці 2015 року.

Як повідомили журналісти проекту «Схеми», українська компанія «Вертолсервіс», яка перемогла на тендері із постачання лопатей несного гвинта для заводу «Авіакон» в лютому 2018 року, через посередників закуповувала лопаті виробництва російського «Улан-Уденського лопатного заводу».

Цей завод є дочірньою компанією другого рівня «Улан-Уденського авіаційного заводу», що входить до холдингу «Вертольоти Росії», який є частиною державної корпорації «Ростех». Підприємства цього холдингу активно працюють над російським оборонним замовленням. І «Улан-Уденський авіаційний завод», і «Вертольоти Росії» перебувають під санкціями РНБО України. Проте «Улан-Уденський лопатний завод», який належить до тієї ж групи, наразі під санкціями не перебуває.

Зазначається, одним із засновників «Вертолсервіса» є син колишнього заступника міністра оборони і чинного заступника гендиректора «Укроборонпрому» Олександра Стеценка – Сергій Стеценко. Він підтвердив, що його компанія справді постачає на «Авіакон» лопаті російського виробництва.

«Ви ж розумієте, що вони виробляються тільки в Росії. Ну, можна ще виробляти, наприклад, на Західній Україні, рубати смереки, стругати з них лопаті і потім ставити на наші гвинтокрили, і рятувати наших поранених бійців, вивозити з бойової зони до шпиталів, і так далі. Я думаю, що більше мені вам відповісти нічого», – зазначив Сергій Стеценко.

Другий засновник «Вертолсервіса» Сергій Кіршин теж підтвердив, що його компанія постачала лопаті з Улан-Уденського заводу.

Заступник генерального директора «Укроборонпрому» Олександр Стеценко заявив, що не ознайомлений із деталями бізнесу його сина.

Розташований у Конотопі Сумської області авіаремонтний завод «Авіакон» обслуговує технічні потреби авіації, в тому числі військової. Так, зокрема, Авіакон ремонтує, переобладнує та модернізує вертольоти типу Мі – зокрема, такі, як Мі-2, Мі-6, Мі-8, Мі-17 та Мі-24. Також працівники заводу досліджують стан гелікоптерів і надають технічну підтримку відремонтованим моделям, найпопулярнішою з яких є гелікоптер Мі-8 та його модифікації.

У 2014 році, після початку російської агресії проти України, українська влада оголосила курс на імпортозаміщення – пошук і створення альтернативи російському товару. Торік в «Укроборонпромі» відзвітували, що державний оборонний концерн повністю відмовився від деталей із Росії – ще наприкінці 2015-го року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук