Держдума РФ підтримала обнулення президентських термінів Путіна

СвітАндрій Стець, 10 березня78463
Держдума РФ підтримала обнулення президентських термінів Путіна
фото ТАСС
Путін перебуває на посаді президента вдруге поспіль і вчетверте загалом

Депутати Держдуми Росії на своєму засіданні у вівторок, 10 березня, підтримали поправку про обнулення президентських термінів чинного президента країни Володимира Путіна після прийняття нової конституції країни. «За» відповідне рішення проголосували 380 російських депутатів, у той час як 43 депутати були «проти», а один нардеп утримався від голосування.

Ініціативу про обнулення термінів чинного президента РФ внесла депутатка від «Єдиної Росії», колишня космонавтка Валентина Терешкова. Відповідну поправку буде включено до законопроекту про зміни до конституції РФ.

Під час свого виступу в Держдумі РФ вона заявила, що необхідно або взагалі скасувати обмеження на кількість президентських термінів, або, закласти в законі можливість для Путіна знову обиратися на цю посаду. Терешкова висловила переконання, що громадяни РФ хочуть, «щоб Путін обов’язково залишився».

У поправці зазначено, що пропоноване в законопроекті обмеження для однієї й тієї ж особи у вигляді двох президентських термінів «не перешкоджає особі, котра займала і (або) обіймає посаду президента РФ на момент набуття чинності цією поправкою, брати участь як кандидата на виборах президента Росії.., незалежно від кількості термінів, протягом яких зазначена особа обіймала цю посаду».

Сам Путін виступаючи перед російськими парламентарями заявив, що згоден на обнулення свого президентського терміну, якщо це схвалить конституційний суд країни.

відео Meduza

Після цього Держдума ухвалила в другому читанні внесений президентом РФ Володимиром Путіним проект закону про поправки до конституції країни. Серед поправок – виключення слова «підряд» щодо двох президентських термінів, які може займати одна і та ж особа, а також поправка, внесена Терешковою, про обнулення попередніх президентських термінів, повідомляє російський «Інтерфакс».

Відтак особа, котра раніше обіймала або обіймає зараз посаду президента, зможе знову стати кандидатом у президенти.

Крім того, на сьогоднішньому засіданні Держдуми російські депутати погодилися з поправкою, що РФ є правонаступницею Радянського Союзу на своїй території, а також правонаступницею СРСР щодо членства в міжнародних організаціях. Крім того, в російській конституції завдяки поправці Путіна з’явиться згадування Бога.

Зазначимо, що третє читання законопроекту відбудеться в Держдумі РФ в середу, 11 березня. Цього ж дня його має розглянути Рада Федерації РФ. Після цього документ повинні схвалити дві третини регіональних парламентів, також поправки перевірить конституційний суд РФ.

Водночас, на 22 квітня заплановано всеросійське голосування щодо внесення змін до конституції.

Зазначимо, що чинна редакція конституції РФ передбачає заборону одній людині обіймати президентське крісло понад два терміни поспіль. Сам Путін у 2018 році був обраний президентом РФ вдруге поспіль. Його повноваження повинні закінчитися у 2024 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук