Держдума Росії спробує частково узаконити інтервенцію в Україні

СвітЛюбко Петренко, 3 грудня 201492481
Держдума Росії спробує частково узаконити інтервенцію в Україні
Полонені російські десантники

9 грудня в Державній Думі Росії обговорюватимуться фактично шляхи часткового узаконення перебування російських військовиків в Україні. Про це повідомило інтернет-видання «Газета.Ru».

На цей день заплановано зустріч російських депутатів з начальником Генштабу Збройних сил Росії Валерієм Герасимовим і головним військовим прокурором Сергієм Фридинським. Офіційна тема зустрічі – «Законодавче забезпечення діяльності Збройних сил Росії», а формальний привід – обговорення підсумків розвитку Російської армії в 2014 році і планів на 2015 рік.

Зустріч пройде в закритому режимі, за словами джерела «Газети.Ru» в апараті Держдуми, для участі в ній потрібен як мінімум другий рівень доступу до держтаємниці (він є у депутатів і більшості працівників уряду та адміністрації президента, але відсутній у рядових співробітників парламенту і журналістів).

Як стало відомо «Газеті.Ru», однією з головних тем для обговорення будуть бойові дії в Україні і передовсім – статус військовослужбовців Російської армії, полеглих на території сусідньої держави. Цю тему має намір підняти голова Комітету оборони Держдуми, екс-командувач Чорноморським флотом Росії адмірал Володимир Комоєдов та його заступник по комітету, лідер Російського союзу ветеранів Афганістану Франц Клінцевич.

«Ми будемо ініціаторами цього питання. Нам потрібна позиція військового відомства, ми про це будемо говорити з Герасимовим, з міністром оборони. Те, що сьогодні там відбувається і робиться, я виходжу з того, що статус потрібно визначати з державних позицій, тобто присвоювати їм такі можливості. Ми цю тему хотіли обговорити з президентом, але поки що ця зустріч відкладається, а з військовиками будемо обговорювати обов'язково », - розповів Клінцевич.

Він додав, що юридичних підстав для надання особливого статусу загиблим в Україні російським воякам і добровольцям поки що не знайдено, проте не виключив, що їх вдасться знайти в ході спільної роботи. При цьому Клінцевич підкреслив, що військове керівництво навряд чи зможе знайти формулювання, щоб цю ідею зараз офіційно підтримати.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 1

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук