Держспоживслужба повідомила про виявлені пестициди в завезених з Китаю фруктах помело

У низці фруктів знайшли пестицид ізокарбофос

СуспільствоКатерина Чурилова, 28 листопада 201828730
Пестицид виявили у китайському помело, які експортує компанія VITA FRUIT

Держспоживслужба зобов’язала торгові мережі та інших операторів ринку вилучити з продажу цитрусовий фрукт – помело медове імпортера VITA FRUIT Sp. z o.o. Цей продукт фірма завозить з Китаю, нещодавно у ньому знайшли небезпечну речовину.

Як повідомили прес-служби низки обласних управлінь Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, до України надійшло повідомлення системи RASFF (Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми, - ред.), що в «помело медовому, експортованому з Китайської Народної Республіки через Королівство Нідерландів (імпортер VITA FRUIT Sp. z o.o.) в окремі держави-члени ЄC та в Україну, виявлено незареєстровані субстанції ізокарбофосу».

Ізокарбофос – це високотоксичний пестицид, який негативно впливає на довкілля та на організм людини.

Обласні управління Держспоживслужби попередили операторів ринку, які продають помело, про необхідність вилучення фрукту компанії VITA FRUIT з продажу.

До слова, Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food nd Feed, RASFF) – спеціальна система Європейської Комісії, яка діє з 1979 року. Її служби працюють цілодобово, і повідомлення про виявлені харчові ризики (нотифікації) розповсюджуються в найкоротший термін. І як тільки з'являється нотифікація, постачальник миттєво відкликає свою продукцію з торгових полиць ЄС.

P.S. ZAXID.NET пробував дізнатись, чи вилучали з полиць магазинів фрукти, однак у Держпродспоживслужбі про це нічого не знають, а в управлінні Держпродспоживслужби Львівщини взагалі не чули про небезпечну партію. Натомість на полицях магазинів і надалі багато медового помело з Китаю.

P.P.S. У різні крамниці Львівщини потрапили 750 кг медового помело з токсичними пестицидами

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук