ДФС придумала схему ліквідації «човників» на українсько-польському кордоні

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 22 листопада 2017304512
ДФС придумала схему ліквідації «човників» на українсько-польському кордоні

Виконувач обов’язків голови Державної фіскальної служби Мирослав Продан вважає, що зняти проблему контрабанди серед так званих «човників» може запровадження вимоги про перебування за кордоном не менше однієї доби для отримання можливості ввезти в Україну товару на суму до 500 євро без митного оформлення.

За його словами, проблема «човників» – це, насамперед, проблема українського законодавства.

«На сьогодні українці через автомобільні пункти пропуску мають право ввозити товарів на 500 євро без митного оформлення. Як наслідок, на багатьох пунктах пропуску місцеві жителі цілими сім’ями, а то і селами стали працювати «човниками»: дроблять великі партії товару по 500 євро, вантажать в «бусики» і перевозять через кордон. Але просто взяти і скасувати цю норму – не вихід: адже у нас, крім «човників», десятки тисяч реальних туристів, які, повертаючись в Україну, везуть сувеніри, подарунки. Норму закону потрібно просто доповнити», – сказав Продан в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна.

За його інформацією, на сьогодні вже розроблено кілька законопроектів, які мають на меті вирішити цю проблему.

Як зазначив Продан, з погляду ДФС, у значній мірі питання ввезення контрабанди «човниками» можна буде вирішити, якщо ввести вимогу, що людина, яка хоче ввести в Україну товару на 500 євро без митного оформлення, повинна перебувати за кордоном не менше доби.

«Після прийняття такої умови “човниковий” бізнес втратить сенс. Хочу наголосити: ДФС бачить проблему і розуміє, як її вирішити. Але не ДФС змінює законодавство. Це повинно бути політичне рішення», – додав виконувач обов’язків голови ДФС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук