Директор ФГВФО назвав основну причину «банкопаду» в Україні

Основною причиною масового закриття банків є несприятлива економічна ситуація в Україні, яка призвела до припинення генерування бізнесом прибутків, заявив директор Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) Костянтин Ворушилін.

«Економічна ситуація в країні – вона несприятлива. Якщо раніше робили запозичення, ті ж власники банків брали гроші і вкладали у власний бізнес. Бізнес в свою чергу генерував прибуток. Раніше було з чого повертати, і було з чого їх обслуговувати. Коли бізнес перестав генерувати прибуток – виникли проблеми», – заявив він в інтерв’ю «НВ Бізнес».

За словами Ворушиліна, найбільшими боржниками перед ФГВФО є «Дельта-Банк» – 16 млрд грн. Другий за обсягами виплат – «Фінанси і кредит» – понад 10 млрд грн. Третій VAB – понад 7 млрд грн.

Ворушилін також розповів, що для виплат вкладникам неплатоспроможних банків Фонд зробив великі запозичення у Нацбанку і Мінфіну.

«Ми сьогодні Нацбанку винні понад 9 млрд грн, а Мінфіну – близько 60 млрд грн. Останній раз ми взяли у держави 8 млрд грн наприкінці минулого року. Тому у Фонду коштів достатньо», – запевнив він.

«У мене немає розуміння, які ще банки можуть бути виведені з ринку. Але за тими прогнозами, які у нас є, я дуже сподіваюся, що ми в цьому році не будемо запозичувати у Мінфіну для виплат вкладникам», – припустив Ворушилін.

В той же час, за його словами, зараз ФГВФО готує зміни в законодавство, які дозволять переводити деякі банки в статус тимчасових неучасників Фонду, якщо вони починають проводити ризикову політику. «І ми повинні оголосити про це всім: хочете, як у випадку з “Михайлівським”, внести гроші в “михайлівські” фінансові компанії, то це ваша зона відповідальності. Не має суспільство відповідати за якісь ризиковані операції окремих громадян», – наголосив Ворушилін.

Нагадаємо, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб здійснює виплати вкладникам банків, які оголошені неплатоспроможними, якщо сума такого вкладу не перевищує 200 тисяч гривень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук